Ogłoszenia Parafialne – 24.03

OGŁOSZENIA PARAFIALNE – 24 marca 2024 r.

VI Niedziela Wielkiego Postu – NIEDZIELA PALMOWA

1.    Dziś Gorzkie Żale o godz. 17.15 z kazaniem pasyjnym. Po wieczornej Mszy św. Droga Krzyżowa prowadzona przez kandydatów do sakramentu bierzmowania, zapraszamy młodzież i wszystkich parafian a szczególnie tych, którzy nie mogli uczestniczyć w Drodze Krzyżowej.

2.   Dziś po Drodze krzyżowej spotkanie z kandydatami do bierzmowania.

03. 04 br. w naszej parafii, na Mszy św. o godzinie 18, młodzież przyjmie Sakrament Bierzmowania. We wtorek 2.04 po mszy św. wieczornej o godzinie 18.30 spotkanie z kandydatami – obecność obowiązkowa.

TRIDUUM PASCHALNE

28. 03 – Wielki Czwartek:

Ciemna Jutrznia: godz. 7 30

MSZA WIECZERZY PAŃSKIEJ: godz. 18.00

Adoracja Pana Jezusa w „Ciemnicy” do godz. 21.00.

29. 03 – Wielki Piątek:

W Wielki Piątek obowiązuje post ścisły (wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych oraz trzy posiłki w ciągu dnia, z których tylko jeden do syta).

Ciemna Jutrznia: godz. 7.30

Adoracja Pana Jezusa w „Ciemnicy” od godz. 8 00

W Wielki Piątek rozpoczynamy nowennę przed Niedzielą Bożego Miłosierdziao godz. 15.00 Koronka do Bożego Miłosierdzia.

LITURGIA MĘKI PAŃSKIEJ: godz. 18:00

Adoracja Pana Jezusa w Grobie do 21:00

30. 03 – Wielka Sobota:

Ciemna Jutrznia: godz. 7.30

Adoracja Najświętszego Sakramentu w Grobie Pańskim od godz. 8.00.

Błogosławieństwo pokarmów w Kaplicy od godziny 8 do godziny 17.

Ofiary składane podczas święcenia pokarmów przeznaczone będą na renowację ambony. Podczas święcenia pokarmów będzie można nabyć wodę święconą przygotowaną przez ministrantów, ofiary za wodę przeznaczona są na Fundusz Ministrancki.

Spowiedź Święta w kościele od godziny 8 do godziny 17.

WIGILIA PASCHALNA – WIGILIA ZMARTWYCHWSTANIA PAŃSKIEGO o godzinie 19.00, prosimy o przyniesienie ze sobą świec chrzcielnych.

31. 03 – MSZA REZUREKCYJNA W NIEDZIELĘ WIELKANOCNĄ o godzinie 6.00 (według czasu letniego). Tego dnia nie będzie Mszy świętej o godzinie 8.00. Pozostałe Msze według porządku niedzielnego. Taca będzie przeznaczona na prace remontowe w naszej świątyni.

Do udziału w Rezurekcji zapraszamy wszystkie Wspólnoty parafialne, szczególnie Asystę, zapraszamy także nowe osoby, które chciałyby włączyć się do tej szczególnej służby Bogu. W Wielką Środę po Mszy wieczornej spotkanie Asysty i chętnych do niej.

3.    Prasa katolicka, ciasto i Baranki Wielkanocne z białej czekolady do koszyczka ze święconką do nabycia w kawiarni. Można nabyć chlebki do koszyczków wielkanocnych. Dochód ze sprzedaży chlebków przeznaczony jest na paczki świąteczne dla potrzebujących, które będą wydawane w środę od godz. 17.00 w budynku parafialnym. Składamy serdeczne Bóg zapłać wszystkim tym, którzy przynieśli produkty żywnościowe do paczek dla potrzebujących.

4.   Na rzecz parafii wpłynęły następujące ofiary: 1×2000 zł, 1×300 zł, 2×200 zł, 8×100 zł, 10×50 zł. Za ofiary składamy serdeczne Bóg zapłać.

W ostatnim tygodniu do wieczności odeszli: Barbara Labrych, Stanisław Wolicki, Jadwiga Kucharska, Tadeusz Piotrowski, Stanisław Jagielski, Alicja Orczykowska, Piotr Mokras, Krystyna Dębińska i Danuta Leśniewska. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…