Ogłoszenia Parafialne – 17.03

17 marca 2024 r.

V NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

1.  Dziś odbywa się loteria fantowa. Każdy los wygrywa nagrodę. Fundusze uzyskane z loterii będą przeznaczone na renowację ambony.

2.   Dziś rozpoczynamy REKOLEKCJE WIELKOPOSTNE, które poprowadzi jezuita Ojciec Jacek Granatowski.

Rekolekcje dla dzieci szkoły podstawowej i dorosłych wg następującego porządku: dziś (niedziela) według stałego porządku Mszy świętych.

W poniedziałek, wtorek i środę:

– dzieci młodsze klasy I-III godz. 9.00;

– klasy starsze IV-VIII godz. 10.00;

– dorośli godz. 8.00 i 18.00 (pół godziny przed każdą Mszą św. możliwość z korzystania ze spowiedzi).

3.   Dziś Gorzkie Żale o godz. 17.15 z kazaniem pasyjnym

4.   W piątek Droga Krzyżowa o godz. 17.15 (dzieci) a o 18.30 wokół kościoła. Poprowadzi ją Chór parafialny oraz Akcja Katolicka.

5.   Za tydzień Niedziela Palmowa, Msza św. o 11:00 będzie poprzedzona uroczystą procesją. Zgromadzimy się wszyscy przybyli na Msze św. w kościele i w kaplicy przy krzyżu przed kościołem, przejdziemy wspólnie w procesji i udamy się na Msze św. dzieci do kaplicy, dorośli do kościoła.

Po Mszy św. w kaplicy odbędzie się konkurs na najładniejszą Palmę, przygotowaną przez dzieci.

6.   W Niedzielę Palmową Gorzkie Żale o godz. 17.15 z kazaniem pasyjnym, po wieczornej Mszy św. będzie także Droga Krzyżowa prowadzona przez kandydatów do sakramentu bierzmowania, zapraszamy młodzież i wszystkich parafian a szczególnie tych, którzy nie mogli uczestniczyć w Drodze Krzyżowej.

7.   W przyszłą niedzielę (24.03) o godzinie 7:30 Msza św. w kaplicy dla Żywej Róży i Rodziców modlących się na różańcu w int. swoich dzieci i wymiana tajemnic.

8.  Prasa katolicka, ciasto i Baranki Wielkanocne z białej czekolady do koszyczka ze święconką do nabycia w kawiarni. W przyszłą niedzielę będą do nabycia chlebki do koszyczków wielkanocnych.

9.  Na rzecz parafii wpłynęły następujące ofiary: 1×1000 zł, 2×500 zł, 1×300 zł, 2×200 zł, 11×100 zł, 10×50 zł. Za ofiary składamy serdeczne Bóg zapłać.

W ostatnim tygodniu do wieczności odeszli: Antonina Szczepańska, Krystyna Bartłoszewska, Edward Wasiński, Eryk Osiecki, Jadwiga Siemiątkowska, Kazimierz Grzegorczyk i Józef Orszulak. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…