Ogłoszenia 10 marca 2024

10 marca 2024 r.

IV NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

1.  Dziś przed kościołem zbiórka ofiar do puszek na kwiaty do Grobu Bożego w naszym kościele.

2. Zachęcamy do udziału w nabożeństwach pasyjnych: w piątek – Droga Krzyżowa o godz. 17.15 (dzieci) i 18.30; w niedziele – Gorzkie żale o godz. 17.15 z kazaniem pasyjnym.

3.  Za tydzień w niedzielę 17 marca – rozpoczną się REKOLEKCJE WIELKOPOSTNE w naszej parafii, które poprowadzi Ojciec Jacek Granatowski SJ. Nauki rekolekcyjne w niedzielę na wszystkich mszach świętych, od poniedziałku do środy na mszach o 8 i 18.

4.  17.03 br. od godziny 8.00 w naszej parafii (w sali na plebanii) odbędzie się loteria fantowa. Kupując los za 20 złotych można wygrać między innymi: Filtry do wody, jeden z dwóch talonów po 1000 zł, garnitur lub koszulę męską firmy Olimpia, artykuły firmy Rossman. Zebrane pieniądze z loterii będą przeznaczone na renowację muru wokół kościoła od ul Wacława.

5.  W przyszłą niedzielę (17.03) o godzinie 7.30 nie będzie Mszy św. w kaplicy dla Żywej Róży i Rodziców modlących się na różańcu w int. swoich dzieci, Msza św. będzie 24 marca.

6.    Zwyczajem lat ubiegłych prosimy naszych parafian o przygotowanie paczkę z artykułami spożywczymi jak i artykułami gospodarstwa domowego i dostarczenie do kościoła, zostaną one przekazane tym, którzy potrzebują pomoc.

7. Jutro (poniedziałek) w kościele Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Łodzi (pl. Kościelny 8) Msza św. o godzinie 18 w intencji beatyfikacji Sługi Bożej Stanisławy Leszczyńskiej w 50. rocznicę jej śmierci.

8.       Ekumeniczna Droga Krzyżowa ulicami Łodzi w piątek 15 marca. Rozpoczęcie o godz. 19.30 przed kościołem ewangelicko-augsburskim św. Mateusza (ul. Piotrkowska 283).

9.  Prasa katolicka, ciasto i Baranki Wielkanocne z białej czekolady do koszyczka ze święconką do nabycia w kawiarni.

10.   Na rzecz parafii wpłynęły następujące ofiary: 1×100 zł, 1×50 zł. Za ofiary składamy serdeczne Bóg zapłać.

11.   W ostatnim tygodniu do wieczności odeszli: Longina Batorowicz, Marcin Kołodziejczyk, Janusz Tera, Helena Czapnik, Ryszard Witkowski. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…