Czynna:
Pn.- Pt.: 16.00-17.30
Sobota: 10.00-11.00
(wejście: furtka od Al. Śmigłego-Rydza)
tel: 42 672 45 62 (czynny w godzinach pracy kancelarii)

e:mail: kancelaria@parafia.swietej-anny.pl

Nr rachunku bankowego parafii:  43 1020 3408 0000 4402 0239 5796

SAKRAMENTY ŚWIĘTE

CHRZEST

Dokumenty potrzebne do udzielenia chrztu:
– akt urodzenia dziecka
– dane rodziców chrzestnych (imię, nazwisko, wiek, aktualny adres zamieszkania), zaświadczenie dopuszczające do sprawowania tej funkcji z parafii aktualnego zamieszkania. Jeśli rodzić chrzestny zamieszkuje w naszej parafii zgłasza się do naszej.

Dokumenty składa Rodzić dziecka na dwa tygodnie przed datą chrztu.

Sakramentu Chrztu udzielamy w każdą niedzielę miesiąca (wrzesień-czerwiec) na Mszy św. o godz. 13.30 a w miesiącach (lipiec-sierpień) na Mszy św. o godz. 12.15.

BIERZMOWANIE

W przygotowaniu do bierzmowania uczestniczy młodzież klas VII-VIII oraz I klasy szkól ponadpodstawowych. Dorosłych kandydatów do bierzmowania zapraszamy do kancelarii w celu ustalenia formy przygotowania indywidualnego.

SAKRAMENT MAŁŻEŃSTWA

Wymagane dokumenty do zawarcia związku małżeńskiego:

– dowody osobiste narzeczonych
– świadectwo chrztu z zaznaczeniem „do ślubu kościelnego” (ważne jest tylko przez 3 miesiące)
– zaświadczenie o odbytych naukach przedmałżeńskich i spotkaniach w poradni rodzinno-małżeńskiej
– jeśli ślub biorą: wdowa/wdowiec – akt zgonu współmałżonka
– jeśli ślub jest konkordatowy, zaświadczenie z USC (ważne jest tylko przez 3 miesiące)
– jeśli ślub odbędzie się w innej parafii, należy także mieć zgodę z wyznaczonej parafii

Narzeczeni zobowiązani są do stawienia się w kancelarii parafialnej narzeczonej lub narzeczonego na trzy miesiące przed planowanym ślubem, w celu spisania protokołu małżeńskiego i rozpoczęcia wszystkich formalności.

Informacje o terminach nauk przedmałżeńskich podawane są w ogłoszeniach duszpasterskich
Poradnia rodzinno-małżeńska czynna jest w czwartki od godz. 17.30

POGRZEB

Dokumenty wymagane:
– akt zgonu (do wglądu)
– informacja z cmentarza do parafii (wydaje kancelaria cmentarza do przedłożenia w parafii)
– ewentualne zaświadczenie o przyjętych przed śmiercią sakramentach
jeśli osoba zmarła, nie zamieszkiwała przed śmiercią na terenie naszej parafii, należy uzyskać zezwolenie z parafii miejsca zamieszkania, na ceremonię pogrzebową prowadzoną przez księdza z naszej parafii.