Tel: +48 42 672 45 62/Email: kancelaria@parafia.swietej-anny.pl

Parafia św. Anny
Al. Śmigłego-Rydza 24/26
93-281 Łódź

Niedziela Palmowa 2024

W tym roku rozpoczynająca Wielki Tydzień Niedziela Palmowa przypadła 24 marca.

Tego dnia czyta się w kościołach Słowo Boże o Męce Pana Jezusa.

W naszej parafii o godzinie 11:00 odbyła się uroczysta procesja, w której wspólny udział wzięli uczestnicy mszy świętych zarówno z kościoła jak i z kaplicy. W nawiązaniu do tekstu Ewangelii w procesji wziął udział osiołek, symbolizujący sposób w jaki Jezus wjechał do Jerozolimy. Zgodnie z tradycją do świątyni przynieśliśmy palmy. Były gałęzie drzewa palmowego a także nasze polskie bazie. Kapłani ubrani byli w czerwone stroje liturgiczne, wskazujące na męczeństwo Jezusa – kolor krwi. Eucharystię w kościele uświetnił Chór Parafialny, natomiast w kaplicy odbył się konkurs dla dzieci „Na najładniejszą palmę”. Jurorami byli sympatycy naszej Parafii. Gratulujemy zwycięstwa.