Ogłoszenia 3 marca 2024

3 marca 2024 r.

III NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

1.       Dziś przed kościołem zbiórka ofiar do puszek na kościoły w budowie w naszej Archidiecezji.

2.       Dziś – 3 marca, po Mszy św. o godzinie 18 spotkanie z kandydatami do Sakramentu Bierzmowania.

3.       Wzorem lat ubiegłych, zachęcamy do pielgrzymowania do Wielkopostnych Kościołów Stacyjnych.

4.     Zachęcamy do udziału w nabożeństwach pasyjnych: w piątek – Droga Krzyżowa o godz. 17.15 (dzieci) i 18.30; w niedziele – Gorzkie żale o godz. 17.15 z kazaniem pasyjnym.

5.     W tym tygodniu przypada pierwszy wtorek miesiąca – po Mszy wieczornej adoracja Najświętszego Sakramentu prowadzona przez Odnowę w Duchu Świętym i pierwszy czwartek miesiąca – po Mszy św. wieczornej modlitwy o powołania kapłańskie i zakonne, i za kapłanów, modlitwą przewodniczy POAK.

6.    W naszym mieście w najbliższą sobotę i przyszłą niedzielę będą relikwie błogosławionej Rodziny Ulmów: 9 marca (sobota), godz. 18.00 – Msza św. w Bazylice Archikatedralnej w Łodzi (rodziny); 10 marca (niedziela), godz. 18.00 – Msza św. w par. Zesłania Ducha Św. w Łodzi (młodzież).

7.  17.03 br. od godziny 8.00 w naszej parafii (w sali na plebanii) odbędzie się loteria fantowa. Kupując los za 20 złotych można wygrać między innymi: Filtry do wody, jeden z dwóch talonów po 1000 zł, garnitur lub koszulę męską firmy Olimpia, artykuły firmy Rossman. Zebrane pieniądze z loterii będą przeznaczone na renowację muru wokół kościoła od ul Wacława.

8.       Zwyczajem lat ubiegłych prosimy naszych parafian o przygotowanie paczkę z artykułami spożywczymi jak i artykułami gospodarstwa domowego i dostarczenie do kościoła, zostaną one przekazane tym, którzy potrzebują pomoc.

9.       Msza św. w intencji beatyfikacji Sługi Bożej Stanisławy Leszczyńskiej w 50. Rocznicę jej śmierci pod przewodnictwem kard. Grzegorza Rysia 11 marca 2024 r. o godzinie 18 w kościele Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Łodzi (pl. Kościelny 8).

10.   Ekumeniczna Droga Krzyżowa ulicami Łodzi w piątek 15 marca. Rozpoczęcie o godz. 19.30 przed kościołem ewangelicko-augsburskim św. Mateusza (ul. Piotrkowska 283), następnie przejście ul. Piotrkowską do ul. Tuwima i zakończenie w kościele Podwyższenia Świętego Krzyża (ul. Sienkiewicza 38).

11.   Prasa katolicka, ciasto do nabycia w kawiarni. Od najbliższego piątku będzie można zakupić Baranka Wielkanocnego z białej czekolady do koszyczka ze święconką.

12.   Na rzecz parafii wpłynęły następujące ofiary: 1×1000 zł, 1×500 zł, 1×300 zł, 1×200 zł, 11×100 zł, 12×50 zł. Za ofiary składamy serdeczne Bóg zapłać.

13.   W ostatnim tygodniu do wieczności odeszli: Leszek Komorowski, Krystyna Głodo, Helena Stolarczyk, Lidia Krupa, Aleksander Marczak, Arkadiusz Gąsiorowski Krystyna Dobrowolska. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…