Tel: +48 42 672 45 62/Email: kancelaria@parafia.swietej-anny.pl

Parafia św. Anny
Al. Śmigłego-Rydza 24/26
93-281 Łódź

Święta Anna Kościołem Stacyjnym 2024 oraz Poświęcenie ołtarzy

W dniu 26 lutego 2024 r. nasz kościół był kolejnym przystankiem na szlaku łódzkiej pielgrzymki do Kościołów Stacyjnych. Tradycyjnym elementem pielgrzymowania jest nawiedzenie parafii przez jednego z biskupów diecezji. Do nas przybył ksiądz arcybiskup senior Władysław Ziółek. W trakcie homilii podkreślił rolę Miłosierdzia Bożego.

Była to również sposobność do odsłonięcia i poświęcenia ołtarzy bocznych w naszej świątyni. Dzięki wysiłkowi księży, parafian, darczyńców oraz zespołu wykonującego renowację ołtarze wraz z obrazami i rzeźbami odzyskały dawny blask. Na szczególną uwagę zasługuje obraz Matki Bożej Częstochowskiej – Królowej Korony Polskiej z 1907 r., który śmiało może stać się chlubą parafii.

Warto również podkreślić poświęcenie obrazu św. Antoniego z Padwy, który zawisł nad wejściem od strony ul. Wacława. Obraz ten przez wiele lat był ukryty w bocznym ołtarzu, a odkryto go dopiero w czasie prac renowacyjnych.

Mszy świętej towarzyszył poczet sztandarowy Straży Miejskiej w Łodzi, oprawę muzyczną zapewnił Chór Parafialny oraz maestro Dariusz Stachura. Wszystko zakończyła Koronka do Bożego Miłosierdzia.

Poniżej link do wiadomości na stronie Archidiecezji Łódzkiej, gdzie znajduje się więcej zdjęć oraz nagranie homilii księdza arcybiskupa W. Ziółka.

https://www.archidiecezja.lodz.pl/aktualnosci/2024/02/abp-ziolek-podczas-liturgii-stacyjnej-milosierdzie-to-ideal-zycia-i-kryterium-wiarygodnosci-naszej-wiary