Ogłoszenia 25 luty 2024

25 lutego 2024 r.

II NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

1. Dziś przed kościołem zbiórka ofiar do puszek dla 1700 polskich misjonarzy, którzy oprócz głoszenia Ewangelii, karmią, przyodziewają, służą chorym, samotnym i opiekują się sierotami i niepełnosprawnymi.

2.    Wzorem lat ubiegłych, zachęcamy do pielgrzymowania do Wielkopostnych Kościołów Stacyjnych. Jutro – 26 lutego (poniedziałek) nasza świątynia będzie Kościołem Stacyjnym, na Mszy św. o godzinie 18, której będzie przewodniczył Ks. Arcybiskup Senior Władysław Ziółek, zostaną poświęcone boczne ołtarze po renowacji. W czasie tej Mszy św. będziemy się modlić w intencji wszystkich, którzy z hojności swoich serc wspomogli to dzieło.

W poniedziałek nie będzie Mszy św. o godzinie 17.30.

3. Podczas Wielkiego Postu, zapraszamy na nabożeństwa pasyjne: w piątki na nabożeństwo Drogi Krzyżowej o godz. 17.15 (dzieci) i 18.30; w niedzielę na Gorzkie żale o godz. 17.15 z kazaniem pasyjnym.

4.    W tym tygodniu przypada pierwszy piątek miesiąca – Msza św. wotywna o NSJ o godzinie 6.30, a po niej nabożeństwo ku czci NSJ i pierwsza sobota miesiąca – Msza św. wotywna o Niepokalanym Sercu NMP o godzinie 6.30, a po niej nabożeństwo różańcowe.

5.  W niedzielę 3 marca, po Mszy św. o godzinie 18 spotkanie z kandydatami do Sakramentu Bierzmowania.

6.     W dniach 9 – 15 marca w Archidiecezji Łódzkiej odbędzie się peregrynacją relikwii Rodziny Ulmów. Relikwie gościć będą w Archidiecezji przez jeden tydzień. W naszym mieście:

9 marca, godz. 18.00 – Msza św. w Bazylice Archikatedralnej w Łodzi (szczególnie zaproszone są małżeństwa, rodziny i ruchy małżeńsko-rodzinne)

10 marca, godz. 18.00 – Msza św. w par. Zesłania Ducha Św. w Łodzi (szczególnie zaproszona jest młodzież).

7.   Trwa katecheza przedmałżeńska, osoby, które planują zawrzeć sakrament małżeństwa mogą jeszcze dołączyć. Spotkania odbywają się w sali na plebanii, w poniedziałek i czwartek o godzinie 19.

8.    Prasa katolicka, ciasto do nabycia w kawiarni.

9.     Na rzecz parafii wpłynęły następujące ofiary: 1×1000 zł, 1×500 zł, 1×300 zł, 1×200 zł, 10×100 zł, 11×50 zł. Za ofiary składamy serdeczne Bóg zapłać.

10.  W ostatnim tygodniu do wieczności odeszli: Sabina Łatacz i Marianna Rył. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…