Tel: +48 42 672 45 62/Email: kancelaria@parafia.swietej-anny.pl

Parafia św. Anny
Al. Śmigłego-Rydza 24/26
93-281 Łódź

Ogłoszenia 3 grudnia 2023

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

3 grudnia 2023 r. – I NIEDZIELA ADWENTU

1.  Dzisiejszą niedzielą rozpoczynamy Adwent, czas radosnego oczekiwania i przygotowania na przyjście Chrystusa. Adwent rozpoczyna nowy rok liturgiczny i duszpasterski.

2.  Dziś po Mszy św. wieczornej spotkanie z kandydatami do bierzmowania z klas VIII.

3.  W czasie adwentowego oczekiwania zapraszamy serdecznie wszystkich na Msze Święte roratnie. W naszym kościele będą one celebrowane: dla dorosłych w dni powszednie o godz. 6.30, a dla dzieci w poniedziałek, wtorek i czwartek o godz. 18.00. Przynieśmy ze sobą lampiony, aby ze światłem w dłoniach oczekiwać przyjścia Pana.

4.   Opłatki wigilijne świece wigilijne Fundacji „Integracja JP II” można nabyć w zakrystii, kancelarii i w kawiarni. Ofiary składane za opłatki przeznaczone będą na renowację ambony, a ofiary z świec na naszą parafialną świetlicę środowiskową i na pomoc najbiedniejszym parafianom.

5.   W środę, 6 grudnia, w liturgii przypada wspomnienie św. Mikołaja, biskupa. To dzień, kiedy obdarowujemy się prezentami. Niech nie zabraknie życzliwości i dobroci wobec wszystkich, szczególnie najbardziej potrzebujących.

6.  W czwartek po Mszy św. wieczornej modlitwy w int. powołań kapłańskich i zakonnych.

7.   W piątek, 8 grudnia, będziemy obchodzili uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny. Msze Święte tego dnia o godz. 7.00, 8.00, 17.00 i 18.00. Podczas Mszy św. o godz. 17.00 zostaną poświęcone medaliki dzieciom, które przygotowują się do Pierwszej Komunii św. 

8.  W poniedziałek, o godzinie 19. w salce na plebanii, odbywa się przygotowanie do sakramentu małżeństwa.

9. We wtorek 12 grudnia po mszy świętej wieczornej Adoracja Najświętszego Sakramentu wraz z modlitwą, którą poprowadzi Wspólnota Odnowy w Duchu Świętym MARANATHA, działająca przy naszej Parafii. Serdecznie zapraszamy.

10.  Prasa katolicka, kalendarze na przyszły rok i ciasto do nabycia w kawiarni.

11.      Na potrzeby naszej parafii złożono ofiary: 1×1000 zł, 1×500 zł, 1×300 zł, 9×100 zł, 11×50 zł. Za wszystkie ofiary składamy serdeczne Bóg zapłać.

W ubiegłym tygodniu odeszli do wieczności z naszej Wspólnoty Parafialnej: ś. p. Zdzisław Ciemiński, Zenon Anuszczyk, Józef Łatacz, Halina Frankowska. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…