Ogłoszenia 10 grudnia 2023

10 grudnia 2023 r. – II NIEDZIELA ADWENTU

1.  Dzisiejsza niedziela jest XXIV Dniem modlitwy i pomocy materialnej Kościołowi na Wschodzie. Do puszek przed kościołem można złożyć ofiary na pomoc Kościołowi na Wschodzie.

2.   W tym tygodniu w liturgii: w środę (13. 12) – wspomnienie św. Łucji, w tym dni wspominamy 42. rocznicę wprowadzenia stanu wojennego w Polsce; w czwartek (14. 12) – wspomnienie św. Jana od Krzyża.

3.  Roraty w naszym kościele są odprawiane dla dorosłych w dni powszednie o godz. 6.30, dla dzieci w poniedziałek, wtorek i czwartek o godz. 18.00.

4.  We wtorek po Mszy św. Wieczorowej Adoracja Najświętszego Sakramentu prowadzona przez Odnowę w Duchu Świętym.

5.  Można składać jeszcze produkty spożywcze, chemię gospodarstwa domowego na paczki świąteczne dla potrzebujących.

6.   W niedzielę 17 grudnia rozpoczniemy rekolekcje adwentowe w naszej parafialnej wspólnocie. Nauki rekolekcyjne będą głoszone w niedziele, poniedziałek i we wtorek. W niedzielę podczas każdej Msza św., w poniedziałek i we wtorek na Mszy św. o godzinie 6.30 (Roraty), 8 i 18. Ze spowiedzi św., przygotowującej nasze serca dla przychodzącego Pana możemy skorzystać w czasie każdej Mszy św. Nauki rekolekcyjne będzie głosił ks. Andrzej Sobstel wikariusz naszej parafii.

7. Msza św. w kaplicy o godzinie 7.30 dla Kółek Różańcowych z wymianą tajemnic w IV Niedziele Adwentu – 24 grudnia 2023 r.

8.  W naszej kawiarni parafialnej: prasa katolicka i kalendarze na 2024 r., ciasto świąteczne, jak również Opłatki wigilijne świece wigilijne „Fundacji Integracja JP II”. Ofiary składane za opłatki przeznaczone będą na renowację ambony, a ofiary z świec na naszą parafialną świetlice środowiskową i na pomoc najbiedniejszym parafianom. Jest również do nabycia płyta z piosenkami na święta Witaj Mała Gwiazdko w cenie 15 zł.

9.  Na potrzeby naszej parafii złożono ofiary: 1×500 zł, 1×300 zł, 2×200 zł 10×100 zł, 10×50 zł. Za wszystkie ofiary składamy serdeczne Bóg zapłać.

W ostatnim czasie odeszła do wieczności z naszej Wspólnoty Parafialnej: ś. p. Halina Frankowska. Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie…