Tel: +48 42 672 45 62/Email: kancelaria@parafia.swietej-anny.pl

Parafia św. Anny
Al. Śmigłego-Rydza 24/26
93-281 Łódź

Ogłoszenia 26 listopada 2023

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

26 listopada 2023 r.

UROCZYSTOŚĆ JEZUSA CHRYSTUSA, KRÓLA WSZECHŚWIATA

XXXIV NIEDZIELA ZWYKŁA

1.  Dziś we wszystkich kościołach naszej Archidiecezji przeprowadzana jest zbiórka ofiar do puszek na Wyższe Seminarium Duchowne w Łodzi.

2.   22 listopada, w środę, wspominaliśmy św. Cecylii, dziewicę i męczennicę – patronkę chórzystów, muzyków, organistów i zespołów wokalno-muzycznych. Dziś na Mszy św. o godzinie 11 będziemy się modlić w int. naszego parafialnego chóru i naszych organistów pani Pauliny i pana Adama. Osoby, które chciałyby wzmocnić nasz chór swoimi głosami zapraszamy na próby chóru w każdy wtorek i piątek o godzinie 18.30.

3.  W uroczystość Jezusa Chrystusa, Króla Wszechświata, przypada patronalne święto Akcji Katolickiej, Msza św. dziś w int. naszego Parafialnego Oddziału AK o godzinie 18. Osoby, które chciałyby się włączyć do AK zapraszamy na spotkania, które odbywają się w II i IV środę po Mszy wieczornej.

4.  W poniedziałek, o godzinie 19. w salce na plebanii, odbywa się przygotowanie do sakramentu małżeństwa.

5.  30 listopada w czwartek przypada święto św. Andrzeja Apostoła, w tym dniu swoje imieniny obchodzi ks. Andrzej Sobstel, wikariusz tutejszej parafii, na Mszy św. o godzinie 18 będziemy się modlić w int. czcigodnego solenizanta zapraszamy do wspólnej modlitwy.

6.  W tym tygodniu przypada: I piątek miesiąca: Msza św. wotywna o Najświętszym Sercu Pana Jezusa będzie o godz. 6.30 i 18.00, a po Nich nabożeństwo do NSPJ. Spowiedź podczas Mszy św. Odwiedziny chorych od godz. 8.30. I sobota miesiąca, Msza św. wotywna o Niepokalanym Sercu NMP o godz. 6.30, następnie Różaniec prowadzony przez Akcję Katolicką.

7.  W najbliższą niedzielę przypada pierwsza niedziela Adwentu. Rozpoczniemy czas radosnego oczekiwania i przygotowania na spotkanie z Panem. Najpierw na powtórne przyjście Chrystusa na końcu czasów, a także na świętowanie pierwszego przyjścia Pana na ziemię.

Od przyszłej niedzieli będą rozprowadzane opłatki wigilijne, które poświęcimy na Mszach św. i świece wigilijne Fundacji Integracja JP II. Ofiary składane za opłatki przeznaczone będą na renowację ambony, a ofiary z świec na naszą parafialną świetlice środowiskową i na pomoc najbiedniejszym parafianom.

9. W przyszłą niedzielę 3 grudnia po mszy świętej wieczornej odbędzie się spotkanie kandydatów do sakramentu bierzmowania.

8.  Prasa katolicka, kalendarze na przyszły rok do nabycia w kawiarni.

9.  Na potrzeby naszej parafii złożono ofiary: 1×500 zł, 1×300 zł, 1×200 zł, 8×100 zł, 10×50 zł. Za wszystkie ofiary składamy serdeczne Bóg zapłać.

Od 1 grudnia (piątek) wyrusza autobus nocny z posiłkami dla ubogich, na przystanku przy naszym kościele będzie ok godziny 22.15 a 22.30.

W ubiegłym tygodniu odeszli do wieczności z naszej Wspólnoty Parafialnej: ś. p. Zdzisław Drożdżal, Józefa Szczęsna, Jadwiga Stanicka, Lucyna Kuropatwa, Adam Woźniak, Kazimierz Bielasiak. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…