Tel: +48 42 672 45 62/Email: kancelaria@parafia.swietej-anny.pl

Parafia św. Anny
Al. Śmigłego-Rydza 24/26
93-281 Łódź

Ogłoszenia – 22 października 2023

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

22 października 2023 r. – XXIX NIEDZIELA ZWYKŁA

1.  Dzisiaj z okazji niedzieli misyjnej po Mszy Świętej można złożyć ofiary do puszek, by wspomóc pracę misjonarzy.

2.   Po Mszy św. Wieczornej w naszej kaplicy o godzinie 19. odbędzie się, w ramach festiwalu „Krajobraz Serca” koncert wykonaniu chóru i zespołów wokalno-muzycznych ze Szkoły Muzycznej im. Stanisława Moniuszki w Łodzi.

3.  Nabożeństwa różańcowe w niedzielę i środę o godz. 17.30, w pozostałe dni o godz. 18.30. Dzieci zapraszamy szczególnie w poniedziałek i w środę.

4.  W naszej Parafii trwa wizytacja kanoniczna, której dokonuje ks. Biskup Ireneusz Pękalski, w piątek (27. 10) Ks. Biskup odwiedzi żłobek i przedszkole parafialne, spotka się z księżmi pracującymi w parafii i sprawdzi kancelarię parafialną. Liturgiczna wizytacja odbędzie się w niedziele 29 października na mszach św. o godzinie 9.30, 11 i 12.15. Na Mszy św. o godzinie 9.30 Ks. Proboszcz złoży sprawozdanie z ostatnich 7 lat. Na Mszach św. z udziałem ks. Biskupa grupy parafialne zaprezentują się i złożą sprawozdania ze swojej działalności. Mszą św. o godzinie 12.15, której będzie przewodniczył Ks. Biskup Ireneusz, zakończymy liturgiczną wizytację.

5.   Ojciec Święty Franciszek ogłosił, że 27 października będzie w Watykanie dniem postu, modlitwy i pokuty w intencji pokoju na świecie. Do włączenia się w tę inicjatywę Papież zaprosił wszystkich wiernych, zaproszenie skierowane jest zarówno do katolików, jak i wyznawców innych religii.

6.  W kancelarii parafialnej przyjmujemy rezerwację intencji mszalnych na rok 2024, jak również na wypominki za naszych bliskich zmarłych. Dziś będzie można zgłosić zmarłych do modlitwy wspominkowej po Mszach świętych pod chórem lub w zakrystii.

7.  Prasa katolicka, kalendarze na przyszły rok oraz kremówki do nabycia w kawiarni. Ofiary składane za nabycie kremówek przeznaczone będą na Misje.

8.  Na potrzeby naszej parafii złożono ofiary: 1×1000 zł, 1×500 zł, 1×200 zł, 10×100 zł, 11×50 zł. Za wszystkie ofiary składamy serdeczne Bóg zapłać.

W ubiegłym tygodniu odeszli do wieczności z naszej Wspólnoty Parafialnej: śp. Jadwiga Grzesik, Barbara Plajzer i Marianna Pniewska. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

KOMUNIKATY KURII METROPOLITALNEJ ŁÓDZKIEJ

1.   Wydział Duszpasterstwa Młodzieży zaprasza na Noc Świętych w archikatedrze łódzkiej we wtorek 31 października o godz. 20.00. Tegoroczna Noc Świętych będzie transmitowana na żywo przez TVP 3. Transmisja rozpocznie się o 20.35.

2.    Stowarzyszenie Diakonia Ruchu Światło-Życie przy udziale Duszpasterstwa Rodzin Archidiecezji Łódzkiej organizuje konferencję „Ku trzeźwości narodu – wezwani do działania”. Odbędzie się ona w sobotę 28 października o godz. 8.30 w auli przy ul. ks. I. Skorupki 3. Celem konferencji jest przybliżenie założeń Narodowego Programu Trzeźwości i wskazanie możliwości zaangażowania osób, środowisk i instytucji, które mogą i powinny troszczyć się o trzeźwość. Szczegółowe informacje dotyczące wydarzenia: https://duszpasterstworodzinlodz.pl/konferencja-ku-trzezwosci-narodu-wezwani-do-dzialania-28-pazdziernika-2023r/