Tel: +48 42 672 45 62/Email: kancelaria@parafia.swietej-anny.pl

Parafia św. Anny
Al. Śmigłego-Rydza 24/26
93-281 Łódź

Ogłoszenia – 15 października 2023

15 października 2023 r. – XXVIII NIEDZIELA ZWYKŁA

1.  Dzisiaj obchodzimy XXIII Dzień Papieski pod hasłem „Jan Paweł II. Cywilizacja życia”. Przed kościołem do puszek można złożyć ofiarę dla fundacji Dzieło Nowego Tysiąclecia.

2.   Po Mszy św. Wieczornej w naszej kaplicy o godzinie 19. odbędzie się, w ramach festiwalu „Krajobraz Serca” i z okazji Dnia Papieskiego, koncert z udziałem TVP, w czasie, którego wystąpi Śpiewająca Rodzina Kaczmarków i Dariusz Stachura. Serdecznie zapraszamy. W przyszłą niedzielę odbędzie się koncert wykonaniu chóru i zespołów wokalno-muzycznych ze Szkoły Muzycznej im. Stanisława Moniuszki w Łodzi.

3.  Nabożeństwa różańcowe w niedzielę i środę o godz. 17.30, w pozostałe dni o godz. 18.30. Dzieci zapraszamy szczególnie w poniedziałek i w środę.

4.   Dziś różaniec, z racji na obchodzony Dzień Dziecka Utraconego, w int. dzieci zmarłych przed narodzinami i ich rodziców.

5.  W Poniedziałek, 16 października, we wspomnienie św. Jadwigi Śląskiej będziemy przeżywać 45 rocznicę wyboru Kardynała Karola Wojtyły na Stolicę Piotrową.

6.  W środę, 18 października, święto św. Łukasza, Ewangelisty, w tym dniu swoje imieniny obchodzi ks. Łukasz, zapraszamy na Msze św. o godzinie 18 w int. czcigodnego solenizanta – będziemy prosić o Boże bł. i potrzebne łaski dla Niego, w tym dniu modlimy się także za całą służbę zdrowia; 19 października – wspomnienie bł. Jerzego Popiełuszki, prezbitera i męczennika – jest to zarazem Narodowy Dzień Pamięci Duchownych Niezłomnych, 20 października wspomnienie św. Jana Kantego,

7.  W kancelarii parafialnej przyjmujemy rezerwację intencji mszalnych na rok 2024, jak również na wypominki za naszych bliskich zmarłych. Dziś będzie można zgłosić zmarłych do modlitwy wspominkowej po Mszach świętych pod chórem lub w zakrystii.

8.  Prasa katolicka, kalendarze na przyszły rok oraz kremówki do nabycia w kawiarni. Ofiary składane za nabycie kremówek przeznaczone będą na Fundacja „Dzieło Nowego Tysiąclecia”.

9.  Na potrzeby naszej parafii złożono ofiary: 1×500 zł, 2×200 zł, 1×150 zł, 9×100 zł, 10×50 zł. Za wszystkie ofiary składamy serdeczne Bóg zapłać.

11 października br. zmarła w wieku 101 lat siostra Teresa Przybysławska Służebniczka Starowiejska, która przez wiele lat była zakrystianką w naszym kościele, jej pogrzeb odbędzie się we wtorek 17 października w kaplicy cmentarnej św. Rocha w Częstochowie, początek modlitw za śp. s. Teresę o godzinie 11.

W ubiegłym tygodniu odeszli do wieczności z naszej Wspólnoty Parafialnej: śp. Teresa Gidziela, Andrzej Podsiadły, Marzena Stańczyk i Grzegorz Rakowski Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…