Ogłoszenia – 8 października 2023

8 października 2023 r. – XXVII NIEDZIELA ZWYKŁA

1.  Dziś przed kościołem zbiórka ofiar do puszek na Dom Samotnej Matki w Łodzi.

2.  Nabożeństwa różańcowe w niedzielę i środę o godz. 17.30, w pozostałe dni o godz. 18.30. Dzieci zapraszamy szczególnie w poniedziałek i w środę. W przyszłą niedzielę (15.10) o godzinie 7.30 Msza święta w kaplicy dla Żywej Róży i rodziców modlących się za swoje dzieci na różańcu.

3.  W piątek (13.10) po wieczornej Eucharystii odbędzie się ostatnie w tym roku Nabożeństwo Fatimskie. Prosimy o zabranie ze sobą lampionów (świec).

4.   Wczoraj rozpoczął się festiwal talentów dzieci niepełnosprawnych „Krajobraz Serca”. Dzisiaj (8. 10) po Mszy św. wieczornej w Kaplicy o godzinie 19. odbędzie się koncert, wystąpi Dariusz Stachura z artystami Teatru Wielkiego w Łodzi oraz Krzysztof Krawczyk – junior, który wykona piosenki swojego taty.

5.   W najbliższą niedzielę (15.10) obchodzony będzie XXIII Dzień Papieski. Tego dnia przed kościołem będziemy mogli wesprzeć Fundację „Dzieło Nowego Tysiąclecia”, która funduje stypendia dla utalentowanej i biednej młodzieży.

W tym dniu na Mszy św. o godzinie 9.30 zostanie zapalona świeca synodalna, w ten sposób rozpoczniemy Synod w naszej parafii.

W niedzielę 15. 10. serdecznie zapraszamy na koncert, w ramach festiwalu „Krajobraz Serca”, który odbędzie się w naszej kaplicy o godzinie 19. Wystąpi Śpiewająca Rodzina Kaczmarków.

6.  W kancelarii parafialnej przyjmujemy rezerwację intencji mszalnych na rok 2024, jak również na wypominki za naszych bliskich zmarłych. W przyszłą niedzielę będzie można zgłosić zmarłych do modlitwy wspominkowej po Mszach świętych pod chórem.

7.  W sobotę 14 października o godzinie 12 w Bazylice Katedralnej odbędzie się uroczysty ingres Ks. Kardynała Grzegorza Rysia, włączonego do grona Kolegium Kardynalskiego 30 września, w którym uczestniczyli pielgrzymi z naszej parafii.

8.   Prasa katolicka, kalendarze na przyszły rok oraz ciasto i kremówki do nabycia w kawiarni. W przyszłą niedzielę będą również w kawiarni do nabycia kremówki.

9.  Na potrzeby naszej parafii złożono ofiary: 1×1000 zł, 1×300 zł, 1×200 zł, 9×100 zł, 9×50 zł. Za wszystkie ofiary składamy serdeczne Bóg zapłać.

W ubiegłym tygodniu odeszły do wieczności z naszej Wspólnoty Parafialnej: śp. Helena Krzyżanowska i Marianna Majchrzak. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…