Tel: +48 42 672 45 62/Email: kancelaria@parafia.swietej-anny.pl

Parafia św. Anny
Al. Śmigłego-Rydza 24/26
93-281 Łódź

Ogłoszenia – 1 października 2023

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

1 października 2023 r. – XXV NIEDZIELA ZWYKŁA

1. Dziś przed kościołem zbiórka ofiar do puszek na Wyższe Seminarium Duchowne w Łodzi. Bóg zapłać za składane ofiary.

2. Dziś, spotkanie kandydatów do sakramentu bierzmowania z klas VII i VIII, w kościele po Mszy św. wieczornej.

3. Nabożeństwa różańcowe w niedzielę i środę o godz. 17.30, w pozostałe dni o godz. 18.30. Dzieci zapraszamy szczególnie w poniedziałek i w środę.

4. We wtorek nabożeństwo różańcowe poprowadzi Odnowa w Duchu Świętym, po różańcu odbędzie się Adoracja Najświętszego Sakramentu prowadzona przez tę Wspólnotę.

5. W tym tygodniu przypada:

I czwartek miesiąca

po Mszy świętej wieczornej nabożeństwo różańcowe w intencji powołań kapłańskich i zakonnych, tego dnia (5 października) przypada Uroczystość Patronki Naszego Miasta św. Faustyny;

zapraszamy na Mszę św. o godz. 18, w czasie której będziemy się modlić za nas i nasze miasto.

I piątek miesiąca:

Msza św. wotywna o Najświętszym Sercu Pana Jezusa będzie o godz. 6.30 i 18.00, a po Nich nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa. Spowiedź podczas Mszy św. Odwiedziny chorych od godz. 8.30.

I sobota miesiąca, w tym dniu

(7 października) przypada wspomnienie Najśw. Maryi Panny Różańcowej. Msza św. wotywna o Niepokalanym Sercu NMP o godz. 6.30, następnie Różaniec prowadzony przez Akcję Katolicką. Na Mszy św. o godz. 17.00 nastąpi poświęcenie i wręczenie dzieciom komunijnym różańców.

6.   Od 7 października rozpoczyna się III edycja festiwalu „Krajobraz Serca”. W niedzielę (8. 10) po Mszy św. wieczornej w Kaplicy odbędzie się koncert. Serdecznie zapraszamy. Wstęp bezpłatny.

7.  Zapraszamy do udziału w katechezie przygotowującej do Sakramentu Małżeństwa, spotkania odbywają się w poniedziałek o godzina 19, w salce na plebanii.

8.  W kancelarii parafialnej przyjmujemy rezerwację intencji mszalnych na rok 2024.

9.  W naszym parafialnym żłobku i przedszkolu są jeszcze wolne miejsca.

10.  Prasa katolicka, kalendarze na przyszły rok i ciasto do nabycia w kawiarni.

11.  Na potrzeby naszej parafii złożono ofiary: 1×300 zł, 1×200 zł, 10×100 zł, 10×50 zł. Za wszystkie ofiary składamy serdeczne Bóg zapłać.

W ubiegłym tygodniu odeszli do wieczności z naszej Wspólnoty Parafialnej: śp. Zofia Dworczak i Mirosław Hofman. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…