Ogłoszenia – 24 września 2023

24 września 2023 r.

XXV NIEDZIELA ZWYKŁA

1. Dziś przed kościołem zbiórka ofiar do puszek na Wydział Teologiczny im. Jana Pawła II w Łodzi, jak również ofiary składane przy zakupie ciasta w kawiarni.

2. Dziś po Mszy św. o godzinie 11. w kaplicy odbędzie się spotkanie Rodziców dzieci, które w tym roku szkolnym pragną przystąpić do Pierwszej Komunii Św. w naszej parafii.

3. W kancelarii parafialnej przyjmujemy rezerwację intencji mszalnych na rok 2024.

4. Trwa nowenna przed świętem św. Michała Archanioła, która odmawiana jest po Mszy św. wieczorowej.

5. W liturgii Kościoła wspominamy w tym tygodniu: w środę św. Wincentego a Paulo, w czwartek św. Wacława męczennika, w sobotę św. Hieronima.

6. Modlitewna akcja Koronka na ulicach miast świata odbędzie się w czwartek, 28 września. W naszej parafii odmówimy Koronkę do Bożego Miłosierdzia na chodniku róg alei E. Śmigłego – Rydza a ul. S. Przybyszewskiego, od strony kościoła. Zbieramy się przed godz. 15:00.

7. W piątek (29. 09) święto św. Archaniołów Michała, Gabriela i Rafała – ZASTEP RYCERSTWA ŚW. MICHAŁA ARCHANIOŁA, działający przy naszej parafii, zaprasza wszystkich na uroczystą Mszę Święto ku czci swojego patrona o godzinie 18.

8. W przyszłą niedzielę, 1 października, rozpoczynamy miesiąc modlitwy różańcowej, nabożeństwa różańcowe w niedzielę i środę o godz. 17.30, w pozostałe dni o godz. 18.30. Dzieci zapraszamy szczególnie w poniedziałek i w środę.

9. W przyszłą niedzielę, 1 października, spotkanie kandydatów do sakramentu bierzmowania z klas VII i VIII, w kościele po Mszy św. wieczornej.

10. Jutro (25 09) rozpocznie się w naszej parafii katecheza przygotowująca do Sakramentu Małżeństwa, spotkanie o godzina 19, w salce na plebanii.

11. Prasa katolicka, kalendarze misyjne na przyszły rok i ciasto do nabycia w kawiarni.

12. Na potrzeby naszej parafii złożono ofiary: 1×1000 zł, 1×500 zł, 1×300 zł, 1×200 zł, 10×100 zł, 10×50 zł. Za wszystkie ofiary składamy serdeczne Bóg zapłać.

W ubiegłym tygodniu odeszła do wieczności z naszej Wspólnoty Parafialnej: śp. Helena Jasińska.

Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie…