Ogłoszenia – 29 października 2023

29 października 2023 r. – XXX NIEDZIELA ZWYKŁA

1. Nabożeństwa różańcowe w dziś o godz. 17.30, w poniedziałek o godz. 18.30. We wtorek kończymy miesiąc różańcowy, zapraszamy na RÓŻANIEC ZE ŚWIĘTYMI o godzinie 18.30, będzie to jednocześnie nasze modlitewne czuwanie przed uroczystością Wszystkich Świętych.
  2. 1 listopada uroczystość Wszystkich Świętych. Msze św. o godz. 6.30, 8.00, 9.30, 11.00 i 18.00.
  3. 2 listopada Dzień Zaduszny. Msze św. o godz. 7.00, 8.00, 9.00 i 18.00. Po Mszy św. wieczornej nabożeństwo za zmarłych z wszystkimi złożonymi wypominkami.
  4. W tym tygodniu przypada:

I czwartek miesiąca po Mszy świętej wieczornej nabożeństwo w intencji powołań kapłańskich i zakonnych;

I piątek miesiąca: Msza św. wotywna o Najświętszym Sercu Pana Jezusa będzie o godz. 6.30 i 18.00, a po Nich nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa. Spowiedź podczas Mszy św. Odwiedziny chorych od godz. 8.30.

I sobota miesiąca, w tym dniu Msza św. wotywna o Niepokalanym Sercu NMP o godz. 6.30, następnie Różaniec prowadzony przez Akcję Katolicką.

1. W sobotę, 4 listopada – wspomnienie św. Karola Boromeusza – dzień imienin ks. Karola. O godz. 18.00 Msza św. w intencji Solenizanta, podczas której złożymy mu życzenia.
  2. W przyszłą niedzielę, 5 listopada, zapraszamy kandydatów do Sakramentu Bierzmowania na Mszę św. o godzinie 18, a po niej na spotkanie.
  3. W kancelarii parafialnej przyjmujemy rezerwację intencji mszalnych na rok 2024, jak również na wypominki za naszych bliskich zmarłych. Dziś będzie można zgłosić zmarłych do modlitwy wspominkowej po Mszach świętych pod chórem lub w zakrystii.
  4. Prasa katolicka, kalendarze na przyszły rok oraz ciasto do nabycia w kawiarni.
  5. Na potrzeby naszej parafii złożono ofiary: 1×300 zł, 1×200 zł, 8×100 zł, 7×50 zł. Za wszystkie ofiary składamy serdeczne Bóg zapłać.

W ubiegłym tygodniu odszedł do wieczności z naszej Wspólnoty Parafialnej: śp. Kazimierz Kuzalak. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

KOMUNIKATY KURII METROPOLITALNEJ ŁÓDZKIEJ

1. Wydział Duszpasterstwa Młodzieży zaprasza na Noc Świętych w archikatedrze łódzkiej we wtorek 31 października o godz. 20.00. Tegoroczna Noc Świętych będzie transmitowana na żywo przez TVP 3. Transmisja rozpocznie się o godz. 20.35.
  2. W Uroczystość Wszystkich Świętych odbędzie się zbiórka ofiar na działalność Wyższego Seminarium Duchownego w Łodzi. Seminarium nie otrzymuje subwencji z zewnątrz (w tym: żadnych pieniędzy publicznych), dlatego tym bardziej liczymy na zrozumienie i dziękujemy za wszelkie wsparcie.
  3. Kard. Grzegorz Ryś, metropolita łódzki zaprasza na pierwszy Rejonowy Synodalny Dzień Skupienia, który odbędzie się w sobotę 4 listopada w godz. 10.00-13.30 w Kościele pw. Świętych Apostołów Piotra i Pawła, ul. Nawrot 104.

Prosimy o przybycie z każdej parafii co najmniej dwóch osób oraz księdza, jednak zaproszeni są wszyscy diecezjanie, a zwłaszcza ci, którzy z różnych względów nie mieli jeszcze możliwości włączenia się w pracę „Synodów” parafialnych. W programie: spotkania w grupach, Msza św. i wspólny posiłek.