Ogłoszenia – 11 czerwca 2023

Ogłoszenia:
11 czerwca 2023.

1. Dzisiaj zbiórka do puszek na wsparcie kończących się budów kościołów w Archidiecezji Łódzkiej.

2. We wtorek, 13 czerwca, wspomnienie św. Antoniego, także dzień związany z objawieniem Matki Bożej w Fatimie. Po Mszy św. wieczornej procesja z modlitwą różańcową. Przeżywany 36. rocznicę wizyty Jana Pawła II w Łodzi. Po Mszy św. będziemy dysponować autobusem MPK, chętnych zapraszamy do udania się do miejsca, tablicy, która upamiętnia wizytę Ojca św. w naszym mieście przy ul. Tymienieckiego.

3. W czwartek zakończenie procesji po uroczystości Bożego Ciała.

4. W piątek Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa, nie obowiązuje post. Msze św. o godz. 7.00, 8.00 i 18.00, to także dzień modlitw o uświęcenie kapłanów.

5. W sobotę wspomnienie Niepokalanego Serca NMP. Msze św. o godz. 7.00, 8.00 i 18.00.

6. Ksiądz Arcybiskup zaprasza wszystkich wiernych na plac katedralny do wspólnego świętowania Dnia Wspólnoty Archidiecezji Łódzkiej. Rozpoczęcie 17 czerwca o godz. 10.00.

7. 17 czerwca Akcja Katolicka ze swoim duszpasterzem ks. Karolem udaje się Jasną Górę na Ogólnopolską Pielgrzymkę Akcji Katolickiej. Są jeszcze wolne miejsca, zainteresowanych zapraszamy do kawiarni.

8. 18 czerwca po wieczornej Mszy św. spotkanie dla kandydatów do s. bierzmowania (grupa młodsza)

9. Prasa katolicka i kawa w kawiarni. W tygodniku Niedziela znajdziemy artykuł dotyczący naszej parafii. Dlatego dzisiaj szczególnie zapraszamy do kawiarni i zachęcamy do nabycia tygodnika.

10. Od przyszłej niedzieli w zakrystii i kancelarii będzie można odbierać zdjęcia i filmy z pierwszych Komunii św.

11. Wpłynęły na rzecz parafii następujące kwoty: 500 zł, 300, 200, 11×100, 10×50 zł. Za wszystkie serdeczne Bóg zapłać!

11. Do wieczności odeszli: Krzysztof Tarczyński, Krystyna Wiertelewska, Irena Pierzgalska, Grzegorz Pietrzak. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie!