Tel: +48 42 672 45 62/Email: kancelaria@parafia.swietej-anny.pl

Parafia św. Anny
Al. Śmigłego-Rydza 24/26
93-281 Łódź

św. Anna Kościołem Stacyjnym

Pierwsze pielgrzymowanie szlakiem Wielkopostnych Kościołów Stacyjnych Łodzi odbyło się w 2013 r. kiedy rzymską ideę pielgrzymki na łódzki grunt przeszczepił ówczesny metropolita łódzki – arcybiskup Marek Jędraszewski. To on wyznaczył 34 świątynie Łodzi, w których każdego dnia odbywa się liturgia stacyjna.
Podczas Eucharystii wierni modlą się w intencjach Kościoła Powszechnego i całej Archidiecezji Łódzkiej. W czasie liturgii zbierana jest kolekta przeznaczona na dzieła miłosierdzia, a każdy uczestnik może uzyskać odpust zupełny przypisany do wielkopostnego pielgrzymowania.
Kościoły Stacyjne nawiedzano w Rzymie i nawiedza się je po dzień dzisiejszy. 6 marca 2023 r. kościół św. Anny był Kościołem Stacyjnym na pielgrzymim szlaku, modlitwie przewodniczył ks. abp Grzegorz Ryś.
Homilia ks. Arcybiskupa, oparta na Słowie Bożym ukazywała Boże miłosierdzie, którym obdarza każdego człowieka, gdyż nie może się zaprzeć samego siebie. Jego sprawiedliwość nie jest przeciwstawiona miłosierdziu, ale miłosierdziem dopełniona i rodząca grzesznika na nowo, to sprawiedliwość zbawiająca.

Homilia ks. abpa Rysia