Tel: +48 42 672 45 62/Email: kancelaria@parafia.swietej-anny.pl

Parafia św. Anny
Al. Śmigłego-Rydza 24/26
93-281 Łódź

Ogłoszenia Parafialne – 07.04.2024

OGŁOSZENIA PARAFIALNE – 7 kwietnia 2024 r.

II NIEDZIELA WIELKANOCNA
NIEDZIELA MIŁOSIERDZIA BOŻEGO

1.  Dziś rozpoczyna się 80. Tydzień Miłosierdzia. Przed kościołem zbiórka ofiar na Caritas.

2.  O godz. 15.00, dziś, nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego i Koronka do Bożego Miłosierdzia. Zapraszamy do udziału w tym nabożeństwie. Stolica Apostolska udzieliła odpustu zupełnego na zwykłych warunkach (spowiedź sakramentalna, komunia eucharystyczna, modlitwa w intencjach papieskich) wiernym, którzy w II Niedzielę Wielkanocną, czyli Miłosierdzia Bożego, w jakimkolwiek kościele lub kaplicy, z sercem całkowicie wolnym od wszelkiego przywiązania do jakiegokolwiek grzechu, choćby powszedniego, weźmie udział w pobożnych praktykach spełnianych ku czci Bożego Miłosierdzia.

3.   W dniu jutrzejszym (poniedziałek – 8. 04) obchodzimy uroczystość Zwiastowania Pańskiego (przeniesioną z 25 marca). Msze święte o godz. 7.00, 8.00 i 18.00. W tym dniu w Kościele obchodzimy Dzień Świętości Życia.

4.   Jutro w czasie Mszy świętych będzie można złożyć przyrzeczenia Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. Duchowa Adopcja jest modlitwą w intencji dziecka zagrożonego zabiciem w łonie matki. Trwa dziewięć miesięcy i polega na codziennym odmawianiu jednej tajemnicy różańcowej (Ojcze nasz i 10 Zdrowaś Maryjo) oraz krótkiej modlitwy w intencji dziecka i jego rodziców. Do modlitw można dołączyć dowolnie wybrane dobre postanowienia. Deklaracje tego Dzieła można pobrać z ołtarza Matki Bożej Królowej Korony Polski.

5.  W przyszłą niedzielę taca przeznaczona jest na WSD w Łodzi.

6.  29 kwietnia br. rozpocznie się w naszej parafii katecheza przygotowująca do sakramentu małżeństwa, tzw. Kurs przedmałżeński.

7.  Prasa katolicka i ciasto do nabycia w kawiarni.

8.  Na rzecz parafii wpłynęły następujące ofiary:1×1000,00; 1×500,00; 1×300; 2×200,00; 9×100,00; 11×50,00. Za ofiary składamy serdeczne Bóg zapłać.

W ostatnim tygodniu do wieczności odeszli: Zdzisław Skrzeczkowski, Roman Pongowski, Teresa Babińska, Jolanta Majewska, Zbigniew Olesiak, Teresa Jarnotowska. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…