Tel: +48 42 672 45 62/Email: kancelaria@parafia.swietej-anny.pl

Parafia św. Anny
Al. Śmigłego-Rydza 24/26
93-281 Łódź

Ogłoszenia Parafialne – 31.03.2024

OGŁOSZENIA PARAFIALNE – 31 marca 2024 r.

NIEDZIELA ZMARTWYCHWSTANIA PAŃSKIEGO

Chrystus zmartwychwstał. Alleluja! Prawdziwie Zmartwychwstał. Alleluja!

Przeżywając uroczystości Zmartwychwstania Jezusa. W imieniu kapłanów pracujących w naszej Parafii życzymy, wszystkim parafianom i przybyłym gościom, aby dotknięcie Bożej nieskończonej miłości, było dla nas wszystkich źródłem radości i pokoju. Niech, ta nadzieja życia zawarta w Zmartwychwstaniu Jezusa, wzmacnia naszą drogę wytrwałego pielgrzymowania do domu Ojca.

Niech Zmartwychwstały Pan i Zbawiciel opromienia Was swoją łaską i błogosławieństwem na każdą chwilę życia, i udziela zdrowia i wszelkich potrzebnych Wam darów. Wesołych Świąt – szczęść Boże.

1. Składamy serdeczne podziękowania Wszystkim, którzy poprzez swój wkład przyczynili się do godnego przeżywania przez nas obecnych świąt: Firmie Heleny Skrzydlewskiej za kwiaty, państwu Mirosławie i Lucjanowi Płockim za przygotowanie dekoracji i troskę o czystość świątyni, p. Janowi Góreckiemu, Chórowi pod przewodnictwem p. profesor Pauliny, p. Annie i Sandrze Leśko, p. Marcinowi Dudzie, Służbie Ołtarza i Wszystkim Grupom Parafialnym.

2.   W Poniedziałek Wielkanocny Msze św. w kościele według porządku niedzielnego, nie będzie w tym dniu Mszy św. w kaplicy o godzinie 11. Zbiórka ofiar do puszek na KUL.

3.   3. 04 – w środę– w naszej parafii, na Mszy św. o godzinie 18, młodzież przyjmie Sakrament Bierzmowania. We wtorek 2. 04 po Mszy św. wieczornej o godzinie 18.30 spotkanie z kandydatami – obecność obowiązkowa.

4.  W tym tygodniu przypada:

·     pierwszy czwartek miesiąca – po Mszy św. wieczornej modlitwy o powołania kapłańskie i zakonne, i za kapłanów, modlitwą przewodniczy POAK;

·       pierwszy piątek miesiąca – Msza św. o godzinie 6.30, a po niej nabożeństwo ku czci NSJ. Z racji Oktawy Wielkanocy w piątek nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

·       pierwsza sobota miesiąca – Msza św. o godzinie 6.30, a po niej nabożeństwo różańcowe.

5.  W przyszłą niedzielę przeżywać będziemy Niedzielę Miłosierdzia Bożego, o godz. 15.00, nabożeństwo z wystawieniem Najświętszego Sakramentu i Koronka do Bożego Miłosierdzia. Zapraszamy parafian do udziału w tym nabożeństwie.

6.  Prasa katolicka do nabycia w kawiarni.

7.  Na rzecz parafii wpłynęły następujące ofiary:1×1000,00; 1×500,00; 1x 400; 3×200,00; 10×100,00; 11×50,00. Za ofiary składamy serdeczne Bóg zapłać.

W ostatnim tygodniu do wieczności odeszli: Dorota Kaźmierczak, Jerzy Puszczyński, Irena Domańska, Barbara Tomczyk. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…