Ogłoszenia 11 luty 2024

11 lutego 2024 r.
VI NIEDZIELA ZWYKŁA

1.   Dziś przed kościołem zbiórka ofiar do puszek dla polskich misjonarzy pracujących w Indiach wśród trędowatych.

2.   Dziś przypada XXXII Światowy Dzień Chorych, o godzinie 7.30 w kaplicy Szpitala Jonschera została odprawiona Msza święta w int. chorych i cierpiących. W naszym kościele, w intencji chorych i cierpiących, będziemy się modlić jutro – 12 lutego (poniedziałek) na Mszach Świętych o godzinę 9.00 17.00, podczas tych Mszy Świętych będzie możliwość przyjęcia Sakramentu Namaszczenia Chorych. Ze spowiedzi świętej będzie można skorzystać półgodziny przed Mszą św.

3.    12 lutego (poniedziałek) o godzinie 19, w sali na plebanii rozpocznie się katecheza przedmałżeńska, zapraszamy osoby, które planują zawrzeć sakrament małżeństwa.

4.   14 lutego przypada Środa Popielcowa. Wszystkich wiernych od 18 do 60 roku życia obowiązuje post ścisły, czyli wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych i ilość posiłków: jeden do syta i dwa lekkie, pozostali wierni są zobowiązani do wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych.

W tym dniu zapraszamy na Eucharystię z obrzędem posypania głów popiołem o godz.: 7.00, 8.00, 9.00 (przedszkole), 17.00 (dzieci), 18.00 i 19.00.

5.  Podczas Wielkiego Postu, który liturgicznie rozpoczniemy w najbliższą środę zapraszamy na nabożeństwa pasyjne: w piątki na nabożeństwo Drogi Krzyżowej o godz. 17.15 (dzieci) i 18.30, w niedzielę na Gorzkie żale o godz. 17.15 z kazaniem pasyjnym.

6.   Jałmużna Wielkopostna to akcja charytatywna, celem której jest zwrócenie uwagi społecznej na los osób potrzebujących, ze szczególnym zwróceniem uwagi na seniorów i chorych, specjalnie przygotowane skarbonki, przez Caritas, będzie można pobrać z kościoła w Środę Popielcową.

7.   Wzorem lat ubiegłych, zachęcamy do pielgrzymowania do Wielkopostnych Kościołów Stacyjnych. Każdego dnia, od środy popielcowej, Księża Biskupi będą odprawiali Msze św. w różnych kościołach naszego miasta. Plan znajdziemy na stronie internetowej naszej archidiecezji.

8.   Msza św. w intencji tych, którzy przyjęli nas po kolędzie 18 lutego, o godzinie 11, na którą serdecznie zapraszamy.

9.   26 lutego (poniedziałek) – na Mszy św. o godzinie 18 – Ks. Arcybiskup Senior Władysław Ziółek poświęci boczne ołtarze po renowacji.

10. Prasa katolicka, pączki i faworki do nabycia w kawiarni. Dochód uzyskany ze sprzedaży pączków i faworków przeznaczony będzie dla misjonarzy z Indii.

11.   Na rzecz parafii wpłynęły następujące ofiary: 1×500 zł, 1×400 zł, 1×200 zł, 10×100 zł, 12×50 zł. Za ofiary składamy serdeczne Bóg zapłać.

12.   W ostatnim tygodniu do wieczności odeszli: Jerzy Matuszak, Małgorzata Włudarczyk, Wiesława Sikorska, Zenon Grzelązka i Aniela Bukowiecka. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…