Tel: +48 42 672 45 62/Email: kancelaria@parafia.swietej-anny.pl

Parafia św. Anny
Al. Śmigłego-Rydza 24/26
93-281 Łódź

Światowe Dni Młodzieży 2023

W dniach 1-6 sierpnia 2023 r. w stolicy Portugalii Lizbonie odbyły się centralne wydarzenia 38. Światowych Dni Młodzieży z udziałem ojca św. Franciszka i około 1,5 miliona młodzieży z całego świata. Głównym wydarzeniem było nocne czuwanie w parku Tejo zakończone Mszą św. posłania, której przewodniczył papież. Grupa Polaków, do której należeliśmy miała czas wypełniony zarówno praktykami religijnymi jak i możliwością zwiedzania Lizbony i okolic. Wzięliśmy udział w Mszy św. otwarcia, Drodze krzyżowej z ojcem św. oraz w wieńczącym wszystko nocnym czuwaniu wraz z Mszą św. posłania.
Polskie akcenty ŚDM to Msza św. dla Polaków, którą sprawowali polscy biskupi i Msza św. dla archidiecezji łódzkiej, pod przewodnictwem kard. Grzegorza Rysia. Wszystkiemu towarzyszyły spotkania na styku różnych kultur i narodowości, wszystko w duchu chrześcijańskim i pielgrzymkowym. Poznaliśmy gościnność Portugalczyków, ich kulturę i religijność.
W czasie wolnym nawiedziliśmy sanktuarium Matki Bożej w Fatimie i inne kościoły, dotykaliśmy zabytków a także znaleźliśmy się w Oceanarium i na plaży Oceanu Atlantyckiego.
Podczas podróży autokarowej, nawiedziliśmy sanktuarium Matki Bożej w Lourdes oraz zwiedziliśmy stolicę Hiszpanii – Madryt.
Następne, jubileuszowe spotkanie młodych odbędzie się w 2025 roku w Rzymie, zaś w 2027 r. ŚDM zawędruje do Azji, do stolicy Korei Południowej – Seulu. Oczywiście pamiętaliśmy w modlitwie o parafii!

Krzysztof i Mikołaj, uczestnicy spotkania,
Służba Liturgiczna par. św. Anny. Bogu niech będą dzięki!