Tel: +48 42 672 45 62/Email: kancelaria@parafia.swietej-anny.pl

Parafia św. Anny
Al. Śmigłego-Rydza 24/26
93-281 Łódź

Duchowość św. Anny

Wiele ruchów, stowarzyszeń oprócz realizowania w Kościele określonego charyzmatu, posiada własną, charakterystyczną dla siebie duchowość np.: franciszkańską, karmelitańską, ignacjańską itd. I chociaż działające w kościele konkretne wspólnoty będą oparte na konkretnej duchowości, tych samych statutach itd., to jednak można zauważyć coś co charakteryzuje tylko daną wspólnotę w kręgu tych samych wspólnot.
Wtedy mówimy np. o Odnowie w Duchu Świętym w tej parafii lub o Odnowie w tamtej. Niby te same a przecież inne, inne dlatego bo tworzą ją inni ludzie.
9 sierpnia 2023 r. wspólnoty parafialne działające przy parafii św. Anny przeżywały swoje okazjonalne spotkanie. W pięknej scenerii obok kościoła, podczas wieczornej agapy można było zauważyć właśnie tą swoistą duchowość, duchowość wielu wspólnot, z której wyłaniała się jeszcze ta niepowtarzalna – duchowość św. Anny.
Dziękujemy serdecznie każdej Osobie, która tego dnia i we wszystkie inne dni w roku wnosi swoje piękno i swój charyzmat we Wspólnotę parafialną.