Ogłoszenia – 23 lipca 2023

Ogłoszenia:
23 lipca 2023.

1. Dzisiaj poświęcenie pojazdów po każdej Mszy św. z racji zbliżającego się liturgicznego wspomnienia św. Krzysztofa (25 lipca – patrona kierowców.

2. Dziś, z inicjatywy papieża Franciszka, obchodzimy III Światowy Dzień Dziadków i Osób Starszych. W sposób szczególny będziemy modlić się za Osoby Starsze w najbliższą środę o godz. 18.00 podczas sumy odpustowej ku czci naszej patronki św. Anny z udziałem Chóru Parafialnego, Orkiestry i Solistów. W czasie sumy odpustowej modlić się będziemy:
– w intencji parafian;
– za mieszkańcówśŁodzi z okazji 600-lecia powstania naszego Miasta;
– za Dziadków i Osoby starsze, którym patronują święci Anna i Joachim;
– za niewiasty o imieniu Anna.
Po Mszy św. odpustowej festyn parafialny, na który zapraszamy dzieci i dorosłych, wśród atrakcji dla dzieci dmuchańce, popkorn i inne atrakcje.
W uroczystość odpustową Msze św. o godzinie 7.00, 8.00 i 18.00.

3. W tym tygodniu w liturgii Kościoła wspominamy:
– 24 lipca (poniedziałek): wspomnienie św. Kingi, dziewicy
– 25 lipca (wtorek): święto św. Jakuba Apostoła
– 7 lipca (czwartek): wspomnienie św. Joachima – ojca NMP,
– 29 lipca (sobota): wspomnienie świętych Marty, Marii i Łazarza.

4. Nasza Parafia organizuje pielgrzymkę autokarową do Włoch w dniach 26 IX – 4 X br. Centralnym punktem będzie udział w konsystorzu, w czasie którego ks. abp Grzegorz Ryś zostanie włączony do kolegium kardynalskiego. Oprócz Rzymu zwiedzimy Padwę, Asyż, Cascia, Loreto i Wenecję. Koszt pielgrzymki 3000 zł plus 150 euro.

5. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej, którą można nabyć w kawiarni parafialnej.

6. Na potrzeby naszej parafii złożono ofiary: 1×1000 zł, 1×500 zł, 1×300 zł, 1×200 zł, 9×100 zł, 9×50 zł. Za wszystkie ofiary składamy serdeczne Bóg zapłać.

7. W minionym tygodniu do wieczności odszedł śp. Zbigniew Bartocha.