Tel: +48 42 672 45 62/Email: kancelaria@parafia.swietej-anny.pl

Parafia św. Anny
Al. Śmigłego-Rydza 24/26
93-281 Łódź

Ogłoszenia – 30 lipca 2023

Ogłoszenia:
30 lipca 2023.

1. Dzisiaj w całej naszej Archidiecezji odbywa się zbiórką ofiar do puszek na  charytatywną działalność Caritas, przed naszym kościołem po każdej Mszy św. będzie także można złożyć ofiarę, za którą składamy serdeczne Bóg zapłać.

2. We wtorek 1 sierpnia przeżywać będziemy 79. rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego, w czasie każdej Mszę św., tego dnia, będziemy się modlić w intencji poległych Powstańców i zamordowanych mieszkańców Warszawy jak również w intencji naszej Ojczyzny.

2. W środę, 2 sierpnia, wspomnienie MB Anielskiej, pod zwykłymi warunkami można uzyskać odpust Porcjumkuli, o godzinie 17.45 Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Po Mszy św. adoracja prowadzona przez Odnowę w Duchu Świętym.

3. W tym tygodniu przypada:
– pierwszy czwartek miesiąca – po Mszy św. wieczorowej nabożeństwo w int. powołań kapłańskich i zakonnych
– pierwszy piątek miesiąca – Msza św. wotywna o NSPJ o godzinie 6.30 i o 18.00, po Mszy św. porannej nabożeństwo do Serca Jezusowego, w tym dniu (4 sierpnia) wspominamy św. Jana Marię Vianneya patrona proboszczów, pamiętajmy w tym dniu na modlitwie o naszym księdzu proboszczu
– pierwsza sobota miesiąca – Msza św. wotywna o Niepokalanym Sercu NMP o godzinie 6.30, a po niej Różaniec prowadzony prze Akcję Katolicką.

4. W przyszłą niedzielę (6 sierpnia) będziemy przeżywać święto Przemienienia Pańskiego.

5. W kawiarni parafialnej do nabycia prasa katolicka: Przewodnik katolicki, Gość i Niedziela.

6. Na potrzeby naszej parafii złożono ofiary: 1×300 zł, 1×200 zł, 7×100 zł, 9×50 zł. Za wszystkie ofiary składamy serdeczne Bóg zapłać.

7. Nasza parafia organizuje pielgrzymkę autokarową do Włoch w dniach 26 IX – 4 X br., centralnym punktem będzie udział w Konsystorzu, w czasie którego abp Grzegorz Ryś zostanie włączony do kolegium kardynalskiego. Oprócz Rzymu zwiedzimy Padwę, Asyż, Cascia, Loreto i Wenecję. Koszt pielgrzymki 3000zł plus 150 euro.

8. Polecamy Bożemu Miłosierdziu zmarłych: Krystynę Gajek, Mariana Kabota, Włodzimierza Zalegę. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie!