Tel: +48 42 672 45 62/Email: kancelaria@parafia.swietej-anny.pl

Parafia św. Anny
Al. Śmigłego-Rydza 24/26
93-281 Łódź

Z Tobą Matko w Kościele Chrystusa

Pod hasłem: ,,Z Tobą Matko w Kościele Chrystusa” 17 czerwca 2023 r. Akcja Katolicka z grupą parafian i ks. Karolem Olczykiem pielgrzymowała do Częstochowy z racji XXVII Ogólnopolskiej Pielgrzymki Akcji Katolickiej. Spotkanie rozpoczęło się w Katedrze Częstochowskiej. Do zgromadzonych swoje słowo skierowali bp Marek Mendyk – Krajowy Asystent Akcji Katolickiej i Pani Urszula Furtak – Prezes Krajowego Instytutu Akcji Katolickiej.

Następnie w modlitewnym przemarszu Aleją NMP udaliśmy się z relikwiami świętych patronów, sztandarami i flagami na plac przed szczytem Jasnej Góry, gdzie uczestniczyliśmy we Mszy św. której przewodniczył bp Marek Mendyk. Pielgrzymka była okazją do wspólnej modlitwy w sanktuarium o. Paulinów w Dolinie Miłosierdzia.
Był to czas dziękczynienia za pontyfikat św.Jana Pawła II i jego troskę o odrodzenie Akcji Katolickiej w naszym kraju.