Ogłoszenia – 13 marca 2022

Ogłoszenia – 13 marca 2022.
II Niedziela Wielkiego Postu
.

1. Dzisiaj Dzień Modlitwy, Postu i Solidarności z Misjonarzami, ofiara do puszek
    na Dzieło Pomocy „Ad Gentes”, czyli wsparcie projektów misyjnych.
  2. Święty Józef, Oblubieniec Najświętszej Maryi Panny, jest patronem archidiecezji łódzkiej. W Jego Uroczystość, 19 marca, Mszy św. sprawowanej o godz. 18.00
    w bazylice archikatedralnej będzie przewodniczył ks. abp Grzegorz Ryś. Podczas uroczystości osobom świeckim zostaną wręczone odznaczenia za zasługi dla archidiecezji łódzkiej. U nas Msze św. o godz. 7.00, 8.00 i 18.00.
  3. Dzisiaj przypada 9. rocznica wyboru kard. Jorge Bergoglio na Stolicę Piotrową. Z tej racji w archikatedrze łódzkiej o godz. 19.00 odprawiona zostanie Msza św. w intencji Papieża Franciszka.
  4. Wzorem lat ubiegłych, zachęcamy do pielgrzymowania do Wielkopostnych Kościołów Stacyjnych. Każdego dnia, od środy popielcowej, Księża Biskupi będą odprawiali Msze św. w różnych kościołach naszego miasta. Nasza świątynia została wyznaczona jako Kościół stacyjny na 14 marca. Jutro Mszy św. o godz. 18.00 Mszy św. będzie przewodniczył ks. bp Pękalski. Zapraszamy wszystkich na tą wspólna modlitwę.
  5. Ks. abp Grzegorz Ryś zwraca się do nas z prośbą o zbieranie informacji
    o możliwościach parafii na przyjmowanie poszkodowanych. Osoby mogące
    i pragnące udzielenia takiej pomocy proszone są do zgłaszania się w parafii. Także zwraca się z prośbą o wsparcie zakupu ambulansów medycznych dla Lwowa, za tydzień będzie zbiórka na ten cel.
  6. W naszym przedszkolu jedną grupę będą stanowić dzieci z Ukrainy!
  7. W przyszłą niedzielę wymiana tajemnic Różańca w kaplicy po Mszy św. o godz. 7.30.
  8. W piątki Drogi Krzyżowe: 17.30 dla dzieci, po mszy św. wieczornej dla młodzieży przygotowującej się do s. bierzmowania i dla dorosłych. Gorzkie Żale w niedziele
    o 17.15.
  9. Zapraszamy do kawiarni po prasę katolicką oraz ciasto, ofiary za ciasto przeznaczone na misje.
  10. Do wieczności odeszli: Cecylia Mendak, Teresa Kidoń, Mirosława Chmielecka, Liliana Barska, Jadwiga Karpińska. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie!