Tel: +48 42 672 45 62/Email: kancelaria@parafia.swietej-anny.pl

Parafia św. Anny
Al. Śmigłego-Rydza 24/26
93-281 Łódź

św. Anna kościołem stacyjnym

Kościoły stacyjne to nowa wielkopostna tradycja, która przyszła do nas z Rzymu. Jej początki w Polsce sięgają 2013 roku (choć korzeni trzeba szukać już w starożytnym chrześcijaństwie). Polega na tym, że do każdego dnia Wielkiego Postu jest „przypisany” jeden kościół. Dzięki temu wierni mogą odbyć swoistą wielkopostną pielgrzymkę: uczestniczyć w kościele stacyjnym w Eucharystii, skorzystać ze spowiedzi czy udać się do niego np. na adorację albo różaniec. 14 marca 2022r. kościołem stacyjnym archidiecezji była nasza parafia. Liturgii przewodniczył. ks. bp Ireneusz Pękalski. Przesłaniem homilii ks. biskupa były słowa: świat to dzieje ludzkiego grzechu i Bożego miłosierdzia, którego tak bardzo potrzebujemy.