Tel: +48 42 672 45 62/Email: kancelaria@parafia.swietej-anny.pl

Parafia św. Anny
Al. Śmigłego-Rydza 24/26
93-281 Łódź

Ogłoszenia 25 grudnia 2023

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

25 grudnia 2023 r.

UROCZYSTOŚĆ BOŻEGO NARODZENIA

Czas Bożego Narodzenia przypomina nam, że na świecie jest miłość, która wszystko znosi, wszystko przetrzyma i nigdy nie ustaje. Jest na wyciągnięcie naszych rąk jako nadzieja każdego z nas i całego świata. Bóg pragnie, abyśmy przyjęli Go do serca, do swojego domu, do swojego życia. Przyjęli i zatroszczyli się o Niego. Dlatego przychodzi na świat jako Boża Dziecina.

Wszystkim drogim parafianom, dobrodziejom, gościom życzymy, żeby miłość, radość i pokój, które przynosi Boża Dziecina, gościły w waszym życiu każdego dnia i były nadzieją na lepsze jutro. Prawdziwie błogosławionych Świąt Bożego Narodzenia!

Niechaj radość z narodzenia Pan trwa w naszych sercach jak najdłużej. Niech rozpromienia nasze oblicza w czasie rodzinnych spotkań i daje nam nadzieję na przyszłość.

Dziś, Uroczystość Bożego Narodzenia – Msze św. o godzinie: 8.00, 9.30, 11.00, 12.15, 13.30 i 18.00 i o godzinie 11.00 w kaplicy.

Bardzo serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy trudzili się nad świątecznym wystrojem naszej świątyni i uroczystą oprawą świąt, zwłaszcza państwu Mirosławie i Lucjanowi Płockim, panu Marcinowi Dudzie i wszystkim osobom z nimi współpracującym, Pani organistce Paulinie, liturgicznej służbie ołtarza. Dziękujemy Dariuszowi Kaniorskiemu za ofiarowane do kościoła choinki, Firmie Heleny Skrzydlewskiej za gwiazdy betlejemski i stroiki.

1.  We wtorek, 26 grudnia, drugi dzień świąt Bożego Narodzenia, święto św. Szczepana, pierwszego męczennika. Msze św. w naszym kościele odprawione będą według porządku niedzielnego.

2.   Od 27 grudnia do zakończenia Wizyty duszpasterskiej nie będzie Mszy św. o godz. 17.30. Plan Wizyty duszpasterskiej zwanej Kolędą zostanie podany jutro.

3.   W przyszłą niedzielę, 31 grudnia, święto Świętej Rodziny Jezusa, Maryi i Józefa, i ostatni dzień roku 2023 r. Msze św. o godzinie 6.30, 8.00, 9.30, 11.00, 12.15, 13.30 i 18.00.

W sposób szczególny zapraszamy na dziękczynną Eucharystię o godz. 18.00, w czasie której podziękujemy za dary i łaski otrzymane w roku 2023, będziemy błagać Boga o przebaczenie wszystkich naszych grzechów popełnionych indywidualnie i społecznie, a także prosić o błogosławieństwo Boże na rozpoczynający się Nowy Rok.

4.   1 stycznia 2024 r. uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi. Msze Święte według porządku niedzielnego (NIE BĘDZIE MSZY ŚWIĘTEJ o godz.6.30). Jest to również Światowy Dzień Modlitw o Pokój. Nie zapomnijmy o Eucharystii tego dnia, by z Bogiem rozpocząć nowy rok Pański.

5.  Od 1 stycznia w niedzielę i uroczystości nie będzie Mszy św. o godzinie 6.30, pierwsza Msza św. w naszym Kościele będzie o godzinie 8.00, o godzinie 7.45 w niedzielę będą czytane wypominki.