Komunia Święta 2023/24

Pierwsza Komunia św. ustalana jest wg zasady:
2 niedziela maja – przystępuje Szkoła Podstawowa nr 29
3 niedziela maja – pozostałe Szkoły Podstawowe

I Pierwsze spotkanie

W niedzielę 24 września, po Mszy św. o godz. 11:00 w KAPLICY odbędzie się spotkanie organizacyjne rodziców dzieci, które w 2024 r. przystąpią po raz pierwszy do sakramentu spowiedzi i Komunii świętej.

II Spotkania miesięczne z poświęceniami.

1. 7 października – Msza św. o godz. 17.00 – poświecenie różańców (dzieci otrzymują od ks. Proboszcza).

2. 12 listopada (niedziela) – Msza św. o godz. 11.00 (kaplica) – poświęcenie modlitewników (kupują rodzice)

3. 8 grudnia (piątek) – Msza św. o godz. 17.00 (kościół) – poświęcenie medalików (dzieci otrzymują od ks. Proboszcza).

4. 7 stycznia (niedziela) – Msza św. o godz. 11.00 (kaplica) – odnowienie przyrzeczeń chrzcielnych, oraz poświęcenie świec.

III Deklaracje i świadectwa chrztu

1. Rodzic zgłasza dziecko w parafii poprzez formularz zgłoszeniowy, złożenie formularza jest jednoznaczne z zapisem do grupy przygotowywanej do sakramentów (prosimy o jak najszybsze dopełnienie tej czynności).

2. Dostarcza z formularzem świadectwo chrztu dziecka lub na deklaracji potwierdza chrzest dziecka pieczęcią parafii chrztu i podpisem kapłana wydającego potwierdzenie.

3. Jeżeli dziecko zostało ochrzczone w parafii św. Anny wpisujemy na deklaracji w odpowiedniej rubryce: Chrzest – św. Anna w roku……

Deklaracja do pobrania

IV Pozostałe informacje:

Stroje komunijne (chłopcy garnitur, dziewczynki sukienka) Rodzice wybierają wg uznania.