Tel: +48 42 672 45 62/Email: kancelaria@parafia.swietej-anny.pl

Parafia św. Anny
Al. Śmigłego-Rydza 24/26
93-281 Łódź

Urodziny Jezusa 2022

Polska nazwa „Pasterka” ma nawiązywać do ludzi, którzy pod osłoną nocy udają się do kościoła i przypominają pasterzy, którym objawił się Anioł Pański zwiastując radosną nowinę. W rzeczywistości teksty mszalne pozwalają nam zobaczyć Aniołów Bożych, ich radość i zaczątek spełniania się tajemnicy zbawienia. Stąd tą Mszę św. nazywa się często Mszą Anielską. Pasterze znaleźli Maryję, Józefa i Niemowlę. Wielkie bogactwo tekstów liturgicznych w tym czasie pozwala nam lepiej zrozumieć tajemnicę zbawienia, do której Bóg włącza człowieka. W naszej parafii sprawowane były 2 Msze św. zwane „Pasterkami” o 22.00 i 24.00. W Kaplicy podczas Mszy św. dla dzieci urodzinowe spotkanie z Panem Jezusem odbyło się przy słodkim torcie.