Tel: +48 42 672 45 62/Email: kancelaria@parafia.swietej-anny.pl

Parafia św. Anny
Al. Śmigłego-Rydza 24/26
93-281 Łódź

Galeria: Pielgrzymka Jubileuszowa Archidiecezji

Zakończenie Jubileuszowego Roku, z racji 100-lecia diecezji łódzkiej 11 grudnia 2021 r., w bazylice archikatedralnej łódzkiej uniemożliwiła pandemia. Dlatego papież Franciszek przedłużył czas jubileuszowy do 17 kwietnia 2022 r. Rok Jubileuszowy Kościół łódzki zakończył pielgrzymką do Apostolskich Progów w dniach 25-30 kwietnia. Wśród innych miejsc, w programie pielgrzymki znalazły się przede wszystkim cztery bazyliki większe: Bazylika św. Piotra, Bazylika św. Pawła, Bazylika na Lateranie i Matki Bożej Większej oraz audiencja z Ojcem św. To były miejsca modlitwy, refleksji i medytacji nad Słowem. W archidiecezjalnej pielgrzymce brali udział także nasi Parafianie i ks. Proboszcz.

Papież Franciszek w słowach skierowanych do Kościoła łódzkiego powiedział: Chciałbym więc wszystkim wam życzyć, abyście z tego doświadczenia jubileuszu wyszli odnowieni jako Kościół. Odnowieni i umocnieni do ewangelizacji. Niech Duch Święty pomaga wam w odczytywaniu nowych wyzwań, jakie stawia przed nami czas; w rozeznawaniu właściwych narzędzi, by im sprostać.