Tel: +48 42 672 45 62/Email: kancelaria@parafia.swietej-anny.pl

Parafia św. Anny
Al. Śmigłego-Rydza 24/26
93-281 Łódź

Boże Ciało 2024

Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa, popularnie zwana Bożym Ciałem, odbyła się w tym roku w dniu 30 maja 2024 r. W Kościele w Polsce jest to zawsze pierwszy czwartek po Uroczystości Trójcy Przenajświętszej.

Szczególna msza święta w Parafii św. Anny w Łodzi miała miejsce o godzinie 11:00. Po niej nastąpiła procesja eucharystyczna do czterech ołtarzy. Przebiegała ona ulicami Wacława, Tatrzańską, Skierniewicką i al. Śmigłego-Rydza. Kapłani w czasie homilii dzielili się Dobrą Nowiną, przypominając m.in. o konieczności podejmowania czynów pobożności, o tym że życie na ziemi jest zaledwie pielgrzymowaniem do wieczności a także o tym aby niestrudzenie iść za Jezusem.

W trakcie procesji niesiony był Najświętszy Sakrament – Ciało Jezusa w postaci chleba.

Śpiewano okolicznościowe pieśni, wznoszone były tradycyjne suplikacje – od powietrza, głodu, ognia i wojny wybaw nas Panie, kapłani błogosławili wiernych. Wszystko zakończyło odśpiewanie podniosłego Te Deum.

Warto dodać, że uroczyste procesje odbywają się w Kościele już od prawie 800 lat.

Dziękujemy wszystkim grupom zaangażowanym w przygotowanie mszy świętej oraz procesji.

fotografie: Dorota Frankowska, Anna Leśko, Ewelina Augustyniak.