Tel: +48 42 672 45 62/Email: kancelaria@parafia.swietej-anny.pl

Parafia św. Anny
Al. Śmigłego-Rydza 24/26
93-281 Łódź

Ogłoszenia Parafialne – 02.06.2024

2 czerwca 2024 r.

IX NIEDZIELA ZWYKŁA

1.  Dziś zbiórka ofiar do puszek na Świątynię Opatrzności Bożej w Warszawie.

2.  Zapraszamy do udziału w nabożeństwach czerwcowych ku czci NSPJ, które w niedziele i środy są odprawiane o godz. 17.30, a w pozostałe dni po Mszy św. wieczornej. Do czwartku włącznie nabożeństwo czerwcowe połączone z procesją Eucharystyczną.

3.  W tym tygodniu przypada:

pierwszy wtorek miesiąca – po Mszy wieczornej adoracja Najświętszego Sakramentu prowadzona przez Odnowę w Duchu Świętym;

pierwszy czwartek miesiąca – zakończenie Oktawy Bożego Ciała. Po Mszy św. o godzinie 18.00 nabożeństwo czerwcowe połączone z modlitwą o powołania kapłańskie i zakonne i procesja eucharystyczna wokół świątyni, na zakończenie poświęcenie wianków;

pierwszy piątek miesiąca – w który przypada Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa, nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. Msze św. o godz. 7.008.00 i 18.00, to także dzień modlitw o uświęcenie kapłanów;

sobotę wspomnienie Niepokalanego Serca NMP. Msze św. o godz. 7.008.00 i 18.00.

4.  W piątek, 7 czerwca o godz. 19.00 w bazylice archikatedralnej Msza św. inaugurująca Święto Eucharystii (upamiętniające wizytę św. Jana Pawła II w Łodzi), podczas której parafie otrzymają różańce jako znak wspólnej modlitwy o powołania. Zapraszamy naszych parafian, po nabożeństwie czerwcowym, na wspólną adorację Najświętszego Sakramentu, w naszej świątyni, będzie możliwość adoracji w ciszy, zakończenie Adoracji o godzinie 21 – Apelem Jasnogórskim.

5.   Akcja Katolicka organizuje pielgrzymkę autokarową do Częstochowy w dn. 15.06 br. Zapisy w kawiarni w niedziele, a w pozostałe dni po Mszy wieczornej, koszt 60 zł.

6.  Instytut Teologiczny w Łodzi ogłasza rekrutację na studia niestacjonarne: 6-letnie magisterskie z teologii o specjalności katechetycznej; oraz studia podyplomowe dla nauczycieli, którzy pragną zdobyć przygotowania do nauczania religii w szkole (4 semestry).

Szczegółowe informacje o rekrutacji i studiach zamieszczone są na stronie internetowej Instytutu Teologicznego

7.  Prasa katolicka i ciasto do nabycia w kawiarni.

8.  Na rzecz parafii wpłynęły następujące ofiary: 1×400,00; 1×300,00; 1×200,00; 11×100,00; 11×50,00. Za ofiary składamy serdeczne Bóg zapłać.

Do wieczności z naszej wspólnoty parafialnej odeszli: Piotr Jagiełło, Jadwiga Jeżewska, Katarzyna Kozłowska. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…