Tel: +48 42 672 45 62/Email: kancelaria@parafia.swietej-anny.pl

Parafia św. Anny
Al. Śmigłego-Rydza 24/26
93-281 Łódź

Ogłoszenia – 4 czerwca 2023

Ogłoszenia:
Przenajświętszej Trójcy.
4 czerwca 2023.

1. Dzisiaj niedziela Najświętszej Trójcy, kończy się czas Komunii św. wielkanocnej. Ofiary zbierane do puszek przeznaczone są na świątynię Opatrzności Bożej z racji Niedzieli Dziękczynienia.

2. W poniedziałek po wieczornej Mszy św. spotkanie organizacyjne Asysty z ks. Karolem przed Uroczystością Bożego Ciała.

3. W czwartek Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pana Jezusa. Po Mszy św. o godz. 11.00 procesja do 4 ołtarzy. Poszczególne ołtarze w stałych miejscach przygotowują:
– Służba Ołtarza,
– Firma Heleny Skrzydlewskiej
– Akcja Katolicka
– Odnowa w Duchu Świętym, Wspólnota św. Michała Archanioła, Żywa Róża i Asysta

Zapraszamy, jak zawsze, do pomocy w przygotowaniu Uroczystości, oraz zabranie sztandarów na procesję. Do udziału w procesji, zapraszamy dzieci, które przystąpiły w tym roku do I Komunii św. w pierwszokomunijnych strojach, dziewczynki do sypania kwiatów. W tym dniu nie ma Mszy św. o godz. 12.15, natomiast bezpośrednio po zakończeniu procesji ok. g. 13.00 będzie sprawowana Msza św. Od piątku do czwartku procesja wokół kościoła po wieczornej Mszy św. połączona z nabożeństwem czerwcowym.

We środę po Mszy św, wieczornej, przed kościołem zbiórka dzieci, dziewczynek sypiących kwiaty na próbę przed Uroczystością.

Także we środę po wieczornej Mszy św. adoracja miesięczna prowadzona przez Odnowę w Duchu Świętym.

4. 17 czerwca Akcja Katolicka ze swoim duszpasterzem ks. Karolem organizuje wyjazd na Jasna Górę na Ogólnopolską Pielgrzymkę Akcji Katolickiej. Zachęcamy do udziału, koszt ok. 50 zł – zapisy w kawiarni.
Na spotkaniu Rady Krajowego Instytutu Akcji Katolickiej podjęty został temat obrony dzieci przed deprawacją wkraczającą do przedszkoli i szkół podstawowych. Zachęcamy do podpisów pod projektem ustawy zmiany prawa oświatowego. Można tego dokonać u przedstawicieli Akcji Katolickiej w kawiarni, do której zapraszamy także na kawę i po prasę.

5. Prasa katolicka i kawa w kawiarni. Zapraszamy!

6. Wpłynęły na rzecz parafii następujące kwoty: 3000 zł, 500, 300, 200, 11×100, 10×50 zł. Za wszystkie serdeczne Bóg zapłać!

7. Do wieczności odeszli: Krystyna Wiśniewska, Grzegorz Gapiński, Stanisław Ziółkowski, Stanisława Telus. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie!