Tel: +48 42 672 45 62/Email: kancelaria@parafia.swietej-anny.pl

Parafia św. Anny
Al. Śmigłego-Rydza 24/26
93-281 Łódź

Pielgrzymka do Lichenia

27 maja 2023 r. dzieci komunijne wraz z rodzicami  i opiekunem ks. Łukaszem udali się w pielgrzymce autokarowej  do sanktuarium w Licheniu. Przed tronem Matki Bożej Bolesnej Królowej  Polski pielgrzymi wzięli udział w uroczystej Mszy św dziękczynnej za czas I Komunii.
Dzieci nawiedziły miejsce objawień Matki Bożej Licheńskiej w Lesie Grąblińskim, oddalonym 2 km od Lichenia, w którym w latach od 1850-1852 kilkukrotnie ukazywała się Matka Boża pasterzowi Mikołajowi Sikatce. W czasie objawień Maryja wzywała do modlitwy, pokuty i przemiany życia. Pielgrzymka do Matki Bożej, wspólnie przeżyty czas w gronie osób towarzyszących dzieciom w przygotowaniu do I Komunii św. stała się uwieńczeniem białego tygodnia.