Tel: +48 42 672 45 62/Email: kancelaria@parafia.swietej-anny.pl

Parafia św. Anny
Al. Śmigłego-Rydza 24/26
93-281 Łódź

Triduum Paschalne 2023

Zamysł liturgii tych dni jest taki, aby je z sobą połączyć, aby celebrować jedną tajemnicę w jednej celebracji. Chrześcijanie uczestniczą w jednym święcie Chrystusa Ukrzyżowanego, Pogrzebanego i Zmartwychwstałego. Sprawujemy zatem jedną, rozciągającą się na trzy dni liturgię. Znamienne jest to, że rozpoczynamy ją znakiem krzyża na Mszy Wierzy Pańskiej, a błogosławieństwo przyjmiemy dopiero na koniec Wigilii Paschalnej. Jedna tajemnica, jedna liturgia, czas łączy się z wiecznością. Jeśli przychodzisz do kościoła dopiero w Wielki Piątek, to spóźniłeś się na tę liturgię, ponieważ zaczęła się czwartkowowieczorną Mszą Wieczerzy Pańskiej, a jeżeli nie przychodzisz na Wigilię Paschalną, to wyszedłeś przed końcem, nie czekając na jej finał.
Składamy serdeczne podziękowania Wszystkim, którzy poprzez swój wkład przyczynili się do godnego przeżywania przez nas świąt Wielkanocnych 2023. Niech Bóg będzie dla napełni Was wszystkich nową mocą.