Tel: +48 42 672 45 62/Email: kancelaria@parafia.swietej-anny.pl

Parafia św. Anny
Al. Śmigłego-Rydza 24/26
93-281 Łódź

Ogłoszenia – 2 kwietnia 2023

Ogłoszenia – Niedziela Palmowa.
2 kwietnia 2023.

1. Dzisiaj Dzisiaj zbiórka ofiar do puszek na dekoracje grobu, ciemnicy i wielkanocny wystrój ołtarzy.

2. Dzisiaj w 18. rocznicę śmierci Jana Pawła II po wieczornej Mszy św. będzie Droga Krzyżowa wokół kościoła prowadzona przez kandydatów do sakramentu bierzmowania.

3. Rozpoczynamy Wielki Tydzień przed nami Triduum Paschalne:

Wielki Czwartek, dzień ustanowienia Eucharystii i Kapłaństwa: Msza Wieczerzy Pańskiej o godz. 18.00.

Wielki Piątek: To dzień sądu, męki i śmierci Chrystusa, nie sprawuje się w nim Mszy św. Liturgia Męki Pańskiej o godz. 18.00. Główne punkty liturgii to odczytanie Męki Pańskiej i Adoracja Krzyża. W Wielki Piątek rozpoczniemy też Nowennę przed świętem Miłosierdzia Bożego.

Wigilia Paschalna w sobotę o godz. 19.00 – przychodzimy ze świecami. Od godz. 8.00-18.00 w kaplicy święcenie pokarmów. Ofiary składane podczas święcenia przeznaczone są na rozpoczętą renowację ołtarza Matki Bożej. Podczas święcenia pokarmów będzie można także nabyć wodę święconą przygotowaną przez ministrantów, ofiara za wodę przeznaczona będzie na Fundusz Ministrancki.

W Wielki Czwartek, Piątek i Sobotę o godz. 7.30 będzie odmawiana tzw. Ciemna Jutrznia.

4. Niedziela Zmartwychwstania. Rezurekcja o godz. 6.00, nie będzie Mszy św. o godz. 8.00, pozostałe Msze św. wg porządku niedzielnego. Do udziału w Rezurekcji zapraszamy wszystkie Wspólnoty parafialne, szczególnie Asystę, zapraszamy także nowe osoby, które chciałyby włączyć się do tej szczególnej służby Bogu.

5. W Poniedziałek Wielkanocny porządek Mszy św. niedzielny z wyjątkiem kaplicy, w której nie będzie Mszy św. o godz. 11.00.

6. Prasa katolicka, ciasto i babeczki świąteczne w kawiarni. Można także nabyć chlebki do koszyczka wielkanocnego, do chlebka dołączamy gazetę Dobre Nowiny, która poświęcona jest obronie św. Jana Pawła II. Dochód ze sprzedaży chlebków przeznaczony jest na paczki świąteczne dla potrzebujących, które będą wydawane we środę od godz. 17.00 w budynku parafialnym.

7. Wpłynęły na rzecz parafii następujące ofiary: 1000 zł, 500, 400, 300, 250, 200, 10×100, 11×50 zł. Bóg zapłać!   

8. Do wieczności odeszli: Krystyna Zabłocka, Wacław Kruk, Zenobia Bednarek, Leokadia Stępień. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie!