Ogłoszenia – 26 lutego 2023

Ogłoszenia.
26 lutego 2023.

1. Dzisiaj ofiary zbierane do puszek przeznaczone są na pomoc uchodźcom z Ukrainy,
w Łodzi liczba uchodźców sięga 50 tysięcy osób.

Można zabrać do domów tradycyjne już skarbonki wielkopostne, które posłużą nam do przygotowanie jałmużny wielkopostnej.

2. Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym dzisiaj o godz. 17.15
 W piątki Drogi Krzyżowe:
 – dla dzieci o 17.15
 – dla młodzieży i dorosłych po Mszy św. o godz. 18.00

3. W środę po wieczornej Mszy św. adoracja prowadzona przez Odnowę w Duchu Świętym.

4. W tym tygodniu I czwartek, piątek i sobota marca:
     – w czwartek po Mszy św. wieczornej modlitwa o powołania kapłańskie i zakonne
     – w piątek o 6.30 Msza św. wotywna o NSPJ oraz o godz. 18.00, spowiedź podczas wszystkich Mszy św.
      – w sobotę po Mszy św. o 6.30 Różaniec prowadzony przez Akcję Katolicką. Także w sobotę przypada święto św. Kazimierza.

5. Zwyczajem lat ubiegłych trwa wielkopostne pielgrzymowanie Kościoła Łódzkiego do kościołów stacyjnych. 6 marca (poniedziałek) pod przewodnictwem ks. abpa. Grzegorza Rysia o godz. 18.00 będzie sprawowana Msza św. w naszej parafii jako kościele stacyjnym. Zapraszamy już dzisiaj.

6. Wspólnota Kościoła Domowego 12 marca, po Mszy św. wieczornej ok. 18.45, poprowadzi modlitwę dla wszystkich małżonków. W salce na plebanii będzie możliwość pozostawienia dzieci pod opieką organizujących modlitwę. Zadbajmy w Wielkim Poście o wzajemne małżeńskie relacje. Czeka na Was Wspólnota i zaprasza.

7. Trwa renowacja ołtarza Matki Bożej. Ks. Proboszcz składa serdeczne podziękowanie za złożone obrączki, korale, bursztyny i pierścionek z diamentem na odnowienie sukienki Matki Bożej.

8. Cotygodniowa prasa i kawa, do nabycia w kawiarni.

9. Wpłynęły na rzecz parafii następujące ofiary: 500 zł, 300, 3×200, 9×100, 11×50 zł. Bóg zapłać!

10. Do wieczności odeszli: Stanisław Binkowski, Mirosław Grabowicz, Marian Giziński, Jacek Zieliński, Henryk Styra, Barbara Kiedos. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie!