Ogłoszenia – 27 listopada 2022

Ogłoszenia.
27 listopada 2022.

1. Dzisiaj zbiórka do puszek na ogrzewanie kościoła, natomiast taca przeznaczona jest na Wyższe Seminarium Duchowne w Łodzi.

2. Rozpoczynamy Adwent, treść Adwentu dotyczy zarówno duchowego przygotowania na przyjście Boga w ludzkim ciele, jak i na Jego ostateczne przyjście w dzień Sądu nad światem. Okres ten nie jest czasem pokuty w takim wymiarze jak Wielki Post, ale posiada charakter refleksyjny, dlatego Kościół katolicki zachęca do udziału w rekolekcjach oraz przystąpienia do sakramentu pokuty i pojednania. Rekolekcje rozpoczną się w III niedzielę Adwentu.
Msze św. roratnie sprawuje się we wszystkie dni oprócz niedziel: W naszej parafii wg następującego porządku:
– od poniedziałku do soboty rano o godz. 6.30
– wieczorem, szczególnie dla dzieci w poniedziałki, wtorki i czwartki o godz. 18.003. Dzisiaj

3. Dzisiaj poświęcamy opłatki przeznaczone na wigilijne stoły. Można je nabywać w kawiarni, zakrystii oraz kancelarii. Ofiary składane z tej racji przeznaczone są na renowację ołtarza Matki Bożej. Świece wigilijne, których sprzedaż jest wsparciem najuboższych, będą do nabycia od przyszłego tygodnia.

4. W tym tygodniu I czwartek, piątek i sobota grudnia:
– w czwartek po Mszy św. wieczornej modlitwa o powołania kapłańskie i zakonne.
– w piątek Msza św. wotywna. o NSPJ o godz. 18.00, spowiedź podczas wszystkich Mszy św.
– w sobotę po Mszy św. Roratniej rano Różaniec prowadzony przez Akcję Katolicką.

5. 5 grudnia na godz. 19.00 zapraszamy do Kaplicy na Koncert Zakazanych Piosenek, Pieśni Żołnierskich AK w wykonaniu artystów Teatru Wielkiego pod kierunkiem maestro Dariusza Stachury.

6. Ciasto oraz cotygodniowa prasa do nabycia w kawiarni.

7. Wpłynęły na rzecz parafii następujące ofiary: 500 zł, 300, 200, 9×100, 10×50 zł. Za  wszystkie serdeczne Bóg zapłać!

8. Do wieczności odeszły: Regina Jodziewicz, Elżbieta Smuklerz. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie!