Tel: +48 42 672 45 62/Email: kancelaria@parafia.swietej-anny.pl

Parafia św. Anny
Al. Śmigłego-Rydza 24/26
93-281 Łódź

Ogłoszenia – 11 września 2022

Ogłoszenia.
11 września 2022
.

1. Od wtorku, rozpoczynamy prace przy rewitalizacji muru, bramy oraz figury Chrystusa od ul. Rydza-Śmigłego, dzisiaj ofiary zbierane do puszek przeznaczone są na ten cel.

2. Dzisiaj o godz. 19.00 w Kaplicy odbędzie się Koncert pieśni narodowo-patriotycznych
w wykonaniu barda Lecha i Bożeny Makowieckich z Zespołem.

3. We wtorek po Mszy. św wieczornej procesja fatimska. Zapraszamy wszystkie wspólnoty.

4. We środę święto Podwyższenia Krzyża Świętego. Z inicjatywy Konferencji Episkopatu, ten dzień przeżywany będzie jako Dzień Modlitw za Ukrainę. Celem tego dnia jest wsparcie duchowe dla walczących oraz okazanie solidarności z ofiarami rosyjskiej agresji.  Msze św. o godz.: 7.00, 7.30 i 18.00.
We środę, po Mszy św. wieczornej, spotkanie katechetów uczących w szkołach na terenie naszej parafii.

5. W 2023 r. odbędą się Światowe Dni Młodzieży w Lizbonie. Ks. Łukasz zaprasza zainteresowane osoby, powyżej 15 roku życia, do kontaktu z nim w najbliższym czasie, bowiem przygotowanie wymaga kilku ważnych kroków, najbliższym będzie spotkanie z ks. Abp Grzegorzem Rysiem już 24 września, na które ks. Abp zaprasza wszystkich przyszłych uczestników.

6. W przyszłą niedzielę wymiana tajemnic Żywego Różańca i Rodziców modlących się za swoje dzieci podczas Mszy św. o godz. 7.30 w Kaplicy.

7. Od 6 września jest już możliwość zamawiania intencji mszalnych na rok 2023

8. Za tydzień, o godz. 11.00, podczas Mszy św. w Kaplicy, poświęcenie tornistrów dzieci szkolnych, natomiast o godz. 12.30, także w Kaplicy, Msza św. 12.30 z poświęceniem tornistrów dla absolwentów naszego Przedszkola.

9. 26 września rozpocznie się kolejna edycja przygotowania do s. małżeństwa. Pierwsze spotkanie w salce parafialnej o godz. 19.00

10. Kierownictwo Żłobka św. Anny pragnie poinformować o wolnych miejscach, można zapisać dzieci do naszego Żłobka.

11. Cotygodniowa prasa do nabycia w kawiarni.

12. Centrum Onkologii im. M. Kopernika w Łodzi przeprowadza badania mammograficzne. Aby ułatwić dostęp do badania zapewnia Paniom bezpłatny transport busem zarówno na badanie jak również powrotny. Jeżeli Panie chciałyby skorzystać z własnego transportu wówczas zwracane będą środki w kwocie równoważnej cenie biletu komunikacją publiczną. Dodatkowo każda z Pań otrzyma materiały edukacyjne i zostanie poinstruowana w zakresie nauki samobadania, także istnieje możliwość skorzystania z warsztatów. Szczegółowych informacji udzielają pracownicy Szpitala dostępni pod nr telefonu: 42 689 58 99 lub 42 689 58 98 oraz drogą mailową, adres: profilaktyka@kopernik.lodz.pl
Tą samą drogą można zgłaszać swój udział w projekcie.

13. Wpłynęły na rzecz parafii następujące ofiary: 500 zł, 300, 2×200, 8×100, 9×50 zł. Za wszystkie serdeczne Bóg zapłać!

14. Do wieczności odeszli: Aurelia Szmiel, Bronisław Kamiński. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie!