Ogłoszenia – 10 kwietnia 2022

Ogłoszenia 10 kwietnia 2022.
Niedziela Palmowa.

1. Dzisiaj ofiary do puszek przeznaczone są na wsparcie uchodźców z Ukrainy zamieszkałych na terenie naszej parafii, szczególnie na wsparcie Przedszkola, Żłobka i Świetlicy, gdzie zostały przyjęte dzieci.

2. Ostatnie dni Wielkiego Postu, od Niedzieli Palmowej do wieczora Wielkiego Czwartku a następnie Triduum Paschalne to Wielki Tydzień.

Wielki Czwartek: To dzień ustanowienia Eucharystii i Kapłaństwa odprawia się tylko jedną Mszę św. w godzinach wieczornych. W naszej parafii Msza św. Wieczerzy Pańskiej z oprawą śpiewu Zespołu Odnowy w Duchu Świętym oraz umyciem nóg sprawowana będzie o godz. 18.00.

Wielki Piątek: W tym dniu nie odprawia się Mszy św. gromadzimy się na sprawowaniu Liturgii Męki Pańskiej. Rozważamy mękę Pana Jezusa, adorujemy Krzyż, następnie Ciało Chrystusa przenosi się do Grobu Pańskiego, by trwać na adoracji. Liturgia Męki Pańskiej o godz. 18.00, ofiary zbierane w ten dzień przeznaczone są na Ziemię świętą.

Wielka Sobota: Nie odprawia się Mszy św. ani innych nabożeństw. Przez cały dzień, wierni nawiedzają Grób Pański i czuwają na modlitwie. Wieczorna celebracja Wigilii Paschalnej, pełna symboli życia, rozpoczyna radość płynącą ze Zmartwychwstania Chrystusa. Wigilia Paschalna o 19.00, na którą przychodzimy ze świecami.

Poświęcenie pokarmów od godz. 8.00 do 16.00 w kaplicy, natomiast w kościele w czasie święcenia możliwość spowiedzi św.

Niedziela: Rezurekcja o godz. 6.00. Nie ma Mszy św. o 8.00. pozostałe Msze św. wg porządku niedzielnego

3. Prasa katolicka, kawa, herbata, ciasto i babki świąteczne, do nabycia w kawiarni. Ofiary za ciasto przeznaczone są na pomoc uchodźcom.

4. Wpłynęły na rzecz parafii następujące kwoty: 3000 zł jako podziękowanie Matce Najświętszej za łaskę zdrowia, 500 zł, 300 zł, 250, 3×200, 10×100, 13×50 zł. Za wszystkie serdeczne Bóg zapłać!

5. Do wieczności odeszli: Urszula Krawczyk, Marianna Haładaj, Janina Wolska, Jerzy Smaczny, Halina Łukasiewicz, Janusz Dąbkiewicz. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie!