Pobierz odtwarzacz Adobe Flash Player

 

NIEDZIELE:

 (wrzesień-czerwiec)

6:30, 08:00, 09:30, 11:00, 

12:15 (suma),  13:30, 18:00

(lipiec-sierpień)

06:30, 08:00, 09:30, 11:00

12:15 (suma), 19:00

w kaplicy ul. Wacława 4:

 (wrzesień-czerwiec)

07:30 (trzecia niedziela m-ca)

11.00, 12:30 (dla dzieci)

(lipiec-sierpień)

Nie są odprawiane Msze św.w kaplicy

 DNI POWSZEDNIE:

(wrzesień-czerwiec)

07:00, 07:30, 17:30, 18:00

(lipiec-sierpień)

07:00, 07:30, 18:00

 

NABOŻEŃSTWA 

 

Nabożeństwa odbywają się w każdą niedzielę o godz. 17.30:

adoracyjne (pierwsza niedziela miesiąca)

różańcowe (druga niedziela miesiąca)

do Miłosierdzia Bożego (trzecia niedziela miesiąca)

 do świętej Anny (czwarta niedziela miesiąca)

do świętego Jana Pawła II (piąta niedziela miesiąca) połączone

                z uczczeniem relikwii 

 majowe i czerwcowe- dni powszednie po Mszy św. wieczornej

niedziele i środy: godz. 17.30


październikowe- dni powszednie po Mszy św. wieczornej

niedziele i środy: godz. 17.15

 

 


 

 

OGŁOSZENIA PARAFIALNE 27.01.2019 

 

1.   Dzisiaj po Mszy Świętej wieczornej koncert kolęd z udziałem artystów Teatru Muzycznego i Teatru Wielkiego. Wystąpią m. in. Zbigniew Macias, Andrzej Kostrzewski, Anna Cymmerman, Jacek Malanowski, Kordian Kacperski.

2.   W tym tygodniu przypada pierwszy piątek miesiąca. Msza Święta wotywna w piątek o godz. 6.30.

3.   W piątek w kościele o godz. 19.00 spotkanie dla kandydatów do sakramentu bierzmowania z III klas gimnazjum.

4.   W sobotę przypada święto Ofiarowania Pańskiego, zwane potocznie Matki Bożej Gromnicznej . Msze Święte  o godz. 7.00, 8.00, 9.00 i 18.00.

5.   W przyszłą niedzielę (3 lutego), na Mszy Świętej o godz. 11.00 w kaplicy  poświęcenie świec dzieci, które przygotowują się do przyjęcia Pierwszej Komunii.

6.   W przyszły poniedziałek (4 lutego) w kaplicy o godz. 18.30 odbędzie się spotkanie dla rodziców dzieci pierwszokomunijnych.

7.   Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej. Zapraszamy także na kawę i ciasto w kawiarni.

8.   Ofiary na potrzeby Kościoła, bezimienne: 1x1000, 13x300, 2x200, 6x100, 5x50.

9.   W ostatnim czasie odeszli do wieczności: Beata Sobela, Bronisław Ambroziak, Włodzimierz Kimeczyński, Krystyna Strumiło, Maciej Wyczechowski, Elżbieta Sobolczyk.

 


 

Rozkład kolędy – 28.01-05.02.2019r.

 

28.01.19r. (poniedziałek): ul. Wilcza 2, oraz ul. Brzechwy 7 i 9

 

29.01.19r. (wtorek): ul. Tatrzańska 50/52, 54/56, 58/60, 62/64 i 66/68

 

30.01.19r. (środa) : ul. Tatrzańska 37/41, 70/72 i 74/76

 

31.01.19r. (czwartek): ul. Tatrzańska 31/35, 43/45, 47/49, 51/53 i 55/57

 

01.02.19r. (piątek): ul. Śmigłego Rydza 36 i 40

 

02.02.19r. (sobota): ul. Śmigłego Rydza 30 i 32, oraz ul. Przybyszewskiego 116/120

 

04.02.19r. (poniedziałek): ul. Tatrzańska 23/25 i 46/48

 

05.02.19r. (wtorek): ul. Tymienieckiego (Lofty) i zgłoszone indywidualne adresy

 

Wizyta rozpoczyna się od poniedziałku do piątku o godz. 15.3o, natomiast w sobotę o godz. 1o.oo. W soboty kancelaria parafialna - nieczynna.

 



27 Stycznia 2019

 

OGŁOSZENIA PARAFIALNE  20.01.2019

 

1.   Ofiary składane dzisiaj do puszek, przeznaczone są na Dom Pomocy Społecznej w Kaszewicach.

2.   W tym tygodniu przypada Dzień Babci (21.01) i Dzień Dziadka (22.01), pamiętajmy o modlitwie w intencji naszych dziadków, prosząc o wszelkie łaski i błogosławieństwo dla żywych i życie wieczna dla tych, którzy odeszli już do wieczności.

3.   W piątek w kościele o godz. 19.00 spotkanie dla kandydatów do sakramentu bierzmowania z III klas gimnazjum.

4.   W przyszłą niedzielę, po wieczornej Mszy Św. Koncert kolęd w wykonaniu artystów Teatru Muzycznego i Teatru Wielkiego. Wystąpią: Zbigniew Macias, Andrzej Kostrzewski, Anna Cymerman, Kordian Kacperski.

5.   Trwa Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan- program uroczystości w naszym mieście znajduje się w gablocie.

6.   W kawiarni można nabyć prasę i ciasto.

7.   Ofiary na potrzeby Kościoła: 1x500, 1x300, 1x200, 7x100, 7x50



Rozkład kolędy – 21.01-26.01.2019r.

 

21.01.19r. (poniedziałek): ul. Grota Roweckiego 15, 17, 19 i 21 i ul. Kaszyńskiego 1, 3/3a i 5

 

22.01.19r. (wtorek): ul. Kaszyńskiego 7, 9, 11, 13 i 15 i ul. Piwnika 7, 9, 11, 13, 15 i 19

 

23.01.19r. (środa) : ul. Przybyszewskiego 209, 209A, 209B, 209C, 209D i 209E, oraz ul. Śmigłego Rydza 3 i 5

 

24.01.19r. (czwartek): ul. Gołębia 1/3, 2, 4, 5 i 10; ul. Tymienieckiego 58 i Śmigłego Rydza 7

 

25.01.19r. (piątek): ul. Gołębia 6, oraz ul. Wilcza 1, 3, 5, 6, 10 i 12

 

26.01.19r. (sobota): ul. Skierniewicka – od Śmigłego Rydza do Tatrzańskiej (stare bud. i domy jednorodzinne); ul Tatrzańska (domy jednorodzinne); ul. Wilcza 8, 9 i 11; ul. Gołębia 8 i od godz. 12.3o ul. Wacława (stare bud. i domy jednorodzinne) i Śmigłego Rydza 28

 

Wizyta rozpoczyna się od poniedziałku do piątku o godz. 15.3o, natomiast w sobotę o godz. 1o.oo. W soboty kancelaria parafialna - nieczynna.



20 Stycznia 2019

 

OGŁOSZENIA PARAFIALNE 13.01.2019

 

1.   Ofiary składane do puszki, przeznaczone są na pomoc emigrantom i uchodźcom.

2.   Styczeń jest miesiącem modlitw o Jedność Chrześcijan, dzisiaj w naszym kościele po Mszy św. Wieczornej odbędzie się modlitwa o pokój i jedność chrześcijan w duchu ekumenicznej wspólnoty z Taize.

3.   W czwartek 17 stycznia przypada XXII Dzień Judaizmu w Kościele.

4.   W przyszłą niedzielę Msza święta i wymiana tajemnic różańcowych o godz. 730 w kaplicy.

5.   W kawiarni można nabyć prasę i ciasto.

6.   Ofiary na potrzeby Kościoła: 1x300, 2x200, 8x100, 7x50.

7.   W ostatnim czasie odeszli do wieczności: Kazimierz Skalski, Feliksa Świątek, Marek Sobierajski, Barbara Wilczyńska, Henryk Szewczyk, Adam Lisowski.



Rozkład kolędy – 14.01-19.01.2019r.

 

14.01.19r. (poniedziałek): ul. Morcinka 1a, 2, 4 i 9

 

15.01.19r. (wtorek): ul. Morcinka 6 i 8/10

 

16.01.19r. (środa) : ul. Morcinka 11 i 13, ul. Tyrmanda (dawna Wandurskiego) 6, 8 i 10 i ul. Grota Roweckiego 13

 

17.01.19r. (czwartek): ul. Morcinka 12, 14 i 16 i ul. Grota Roweckiego 8, 10, 12, 14 i 16

 

18.01.19r. (piątek): ul. Grota Roweckiego 9, 11, 18, 20, 22, 24, 26 i 28

 

19.01.19r. (sobota): ul. Skierniewicka – od Przędzalnianej do Śmigłego Rydza (stare budownictwo); ul. Łowicka (stare budownictwo); ul. Przybyszewskiego 231 (osiedle Moderna); ul. Częstochowska 63 i Wacława 44 i 48

 

Wizyta rozpoczyna się od poniedziałku do piątku o godz. 15.3o, natomiast w sobotę o godz. 1o.oo. W soboty kancelaria parafialna - nieczynna.



13 Stycznia 2019

 

Rozkład kolędy – 07.01-12.01.2019r.

 

07.01.19r. (poniedziałek): ul. Łęczycka 58, 60/62, 64/66; ul. Poznańska 56; ul. Łowicka 10B i ul Przędzalniana 92/94

 

08.01.19r. (wtorek): ul. Łęczycka 4/6/8; ul. Milionowa 41/49; ul. Przędzalniana 77; ul. Poznańska 53 i ul. Ozorkowska 5/7 i 11/15

 

09.01.19r. (środa) : ul. Łęczycka 20/22, 22A, 22B i 22C; ul. Poznańska 58 i ul. Częstochowska 21, 22 i 24

 

10.01.19r. (czwartek): ul. Częstochowska 64; ul. Łęczycka 1/3 i 5/7; ul. Senatorska 72 i ul. Rawska 3, 5 i 7

 

11.01.19r. (piątek): ul. Przybyszewskiego 84, 111 i 211 A, B i C; ul. Wacława 38/40 i 53, oraz ul. Rawska 6, 10 i 12

 

12.01.19r. (sobota): ul. Milionowa – od Tatrzańskiej do Carrefouru; ul. Do Folwarku; ul. Częstochowska – cała – oprócz numeru 63 (stare budownictwo i domy jednorodzinne) oraz Częstochowska 2A; oraz ul. Chełmska i ul. Nieszawska

 

Wizyta rozpoczyna się od poniedziałku do piątku o godz. 15.3o, natomiast w sobotę o godz. 1o.oo. W soboty kancelaria parafialna - nieczynna.



06 Stycznia 2019

 

Ogłoszenia duszpasterskie 06.01.2019r.

 

 

1. Dzisiaj zbiórka ofiar do puszki na misje.

 

2. Jutro (w poniedziałek) o godz. 18.3o w kaplicy kolejne spotkanie dla rodziców dzieci, które w tym roku przystąpią do I Komunii św. Natomiast w przyszłą niedzielę na Mszy św. o 11.oo w kaplicy nastąpi odnowienie przyrzeczeń chrzcielnych tych dzieci.

 

3. W piątek o godz. 19.oo w kaplicy spotkanie kandydatów do bierzmowania z klas 7 i 8.

 

4. W przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 18.oo odbędzie się modlitwa kanonami z Taize w intencji pokoju na świecie.

 

5. U ks. Arkadiusza są do nabycia bilety na koncert Betlejem w Łodzi, który odbędzie się 12 stycznia w Atlas Arenie.

 

6. Prasa i ciasto w kawiarni.

 

7. Złożono ofiary bezimienne: 1x800zł – na budowę żłobka, 1x300, 1x200zł, 1x150zł, 3x100zł i 4x50zł  Bóg zapłać.

 

8. W ostatnim tygodniu odeszli do wieczności: Śp. Stanisław Wasilewski, Mariusz Bębenek, Janina Majda i Anna Bartos. Wieczny odpoczynek….

 



05 Stycznia 2019

Tygodnik Niedziela Gość NiedizelnyMały Gość Niedzielny Stolica Apostolska Archidiecezja Łódzka Idziemy   Deon Wiara Liturgia Opoka Duchowy

 

 

 

 

 

 


Copyright by GekoNET