Żłobek Świętej Anny

Nie są odprawiane Msze św. w kaplicy

do świętego Jana Pawła II (piąta niedziela miesiąca) połączczone

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 05.04.2020 R.

1. Przypominamy o przestrzeganiu zasad bezpieczeństwa w czasie pandemii. Zachęcamy również do wrażliwości na osoby, które mogą potrzebować naszej pomocy w czasie kwarantanny.
  2. Przeżywamy czas Wielkiego Tygodnia.
  3. Dzisiaj NIedziela Palmowa, transmisja Mszy Św. Z naszej parafii odbędzie się o godz. 11.00 na parafialnym profilu Facebooka: https://www.facebook.com/sw.anna.lodz/
  4. Spotkania dla wszystkich osób przygotowujących się do Sakramentu Bierzmowania w najbliższym czasie będą odbywały się online. Więcej informacji, oraz link do najbliższego spotkania, które odbędzie się w środę znajduje się znajduje się na facebookowe grupie: Bierzmowanie św. Anna 2020 - link dostępny także na profilu parafialnym:

Transmisje będą odbywały się również z Triduum Paschalnego:

1. Wielki Czwartek Msza św. Wieczerzy Pańskiej o godz. 18.00
  2. Wieki Piątek  liturgia Męki Pańskiej o godz. 18.00
  3. Liturgia Paschalna w sobotę o godz. 19.00

Transmisja z wszystkich liturgii odbędzie się na na parafialnym profilu Facebooka:

1. W sobotę można skorzystać w kościele ze spowiedzi w godz. od 8.00 do 12 - bardzo prosimy o zadbanie w tym czasie o bezpieczeństwie i zasadach wskazanych przez służby sanitarne.
  2. Nasza parafia tradycyjnie organizuje pomoc dla najbardziej potrzebujących naszych parafian. Do kościoła, lub kancelarii parafialnej można przynosić artykuły spożywcze i środki czystości.
  3. W ostatnim czasie odeszli z naszej wspólnoty: Zygmunt Lichota, Alina Szafrańska, Kazimiera Makówka, Wanda Majchrowska, Bożenna Rzeszowska.

04 Kwietnia 2020
Celebracje Wielkiego Tygodnia 2020 roku w Archidiecezji Łódzkiej
Komunikat Kurii Metropolitalnej Łódzkiej w sprawie udzielania sakramentu pokuty

Mając na uwadze zdrowie i bezpieczeństwo wiernych w związku z sytuacją zagrożenia epidemiologicznego:

1. zostają odwołane wspólnotowe celebracje liturgiczne związane z inicjatywą 24 godziny dla Pana;
  2. jednocześnie rozumiejąc, że jest to szczególny czas w całym Kościele powszechnym, przeżywany wokół sakramentu pokuty, zachęcamy wszystkich kapłanów, aby od piątkowego wieczoru (21 marca) do wieczornej celebracji Mszy św. Laetare (22 marca) byli do dyspozycji wiernych pragnących przystąpid do spowiedzi świętej, trwając na adoracji Najświętszego Sakramentu;
  3. wszystkich wiernych zachęcamy do przystępowania do spowiedzi świętej, aby w czasie bezpośrednio poprzedzającym Wielkanoc uniknąć dużych zgromadzeń. Księży zaś ponowienie proszę, aby ciągle byli do dyspozycji wiernych;
  4. prosimy także, aby podczas sprawowania sakramentu pokuty zachować wszelkie środki ostrożności. Jeśli spowiedź odbywa się w konfesjonale na jego kratkach należy nałożyd folię i zadbać o jej dezynfekcję po każdej osobie. Zalecana jest jednak spowiedź święta poza konfesjonałem: w prezbiterium lub bocznej nawie kościoła, bądź w zakrystii lub na zewnątrz kościoła.
  5. osoby starsze prosimy, aby pozostając w domu, korzystały z dyspozycji kapłanów, którzy mogą przybyć z posługą sakramentu pokuty i Komunią świętą, do wszystkich, którzy o to poproszą.

Biskup Ireneusz Pękalski
Wikariusz Generalny

INFORMACJA

Uprzejmie informujemy, że terminy Pierwszej Komunii Świętej oraz Bierzmowania w naszej parafii zostaną ustalone po ustaniu pandemii  Koronawirusa.

02 Kwietnia 2020

Tygodnik Niedziela Go??? NiedizelnyMa??y Go??? Niedzielny Stolica Apostolska Archidiecezja ?ódzka Idziemy   Deon Wiara Liturgia Opoka Duchowy