Pobierz odtwarzacz Adobe Flash Player

 

NIEDZIELE:

 (wrzesień-czerwiec)

6:30, 08:00, 09:30, 11:00, 

12:15 (suma),  13:30, 18:00

(lipiec-sierpień)

06:30, 08:00, 09:30, 11:00

12:15 (suma), 19:00

w kaplicy ul. Wacława 4:

 (wrzesień-czerwiec)

07:30 (trzecia niedziela m-ca)

11.00, 12:30 (dla dzieci)

(lipiec-sierpień)

Nie są odprawiane Msze św.w kaplicy

 DNI POWSZEDNIE:

(wrzesień-czerwiec)

07:00, 07:30, 17:30, 18:00

(lipiec-sierpień)

07:00, 07:30, 18:00

 

NABOŻEŃSTWA 

 

Nabożeństwa odbywają się w każdą niedzielę o godz. 17.30:

adoracyjne (pierwsza niedziela miesiąca)

różańcowe (druga niedziela miesiąca)

do Miłosierdzia Bożego (trzecia niedziela miesiąca)

 do świętej Anny (czwarta niedziela miesiąca)

do świętego Jana Pawła II (piąta niedziela miesiąca) połączone

                z uczczeniem relikwii 

 majowe i czerwcowe- dni powszednie po Mszy św. wieczornej

niedziele i środy: godz. 17.30


październikowe- dni powszednie po Mszy św. wieczornej

niedziele i środy: godz. 17.15

 

 


 

Ogłoszenia duszpasterskie 25.11.2018r.

 

1. Obchodzimy dzisiaj Uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata. Swoje  święto obchodzi dzisiaj Akcja Katolicka. Msza św. w intencji członków Akcji Katolickiej z naszej parafii o godz. 12.15.

2. We wtorek o godz. 19.oo w kościele Msza św. z modlitwą wstawienniczą o uzdrowienie. Zapraszamy.

3. W piątek o godz. 19.oo w kościele spotkanie dla kandydatów do sakramentu bierzmowania z III klas gimnazjum.

4. W tym tygodniu I sobota miesiąca. Msza św. o Niepokalanym Sercu NMP o godz. 6.3o, a po niej wynagradzające nabożeństwo różańcowe.

5. Od przyszłej niedzieli rozpoczyna się miesiąc Adwent. Msze św. Roraty odprawiane będą przez cały Adwent od poniedziałku do soboty o godz. 6.3o. Jak co roku w czasie Adwentu prowadzić będziemy zbiórkę żywności, którą przed świętami Akcja Katolicka przekaże zgłoszonym wcześniej potrzebującym rodzinom.

6. W przyszłą niedzielę po Mszy św. wieczornej Wieczór Chwały, który poprowadzi Łódzka Grupa Uwielbieniowa. Zapraszamy na wspólną modlitwę.

7. Prasa i ciasto w kawiarni, w tym świętomarcińskie rogale. Są też do nabycia w kawiarni opłatki na stół wigilijny, a także mikołaje z czekolady z których dochód przeznaczony jest na budowę żłobka.

8. Złożono ofiary bezimienne: 1x1000zł, 2x200zł, 5x100zł i 5x50zł  Bóg zapłać.

9. W ostatnim tygodniu odeszli do wieczności: Śp. Danuta Baraniecka, Jan Podgórski, Jadwiga Pawlak i Jerzy Kubarski. Wieczny odpoczynek….

 24 Listopada 2018

 

Ogłoszenia duszpasterskie 18.11.2018r.

 

1. Dzisiaj przeżywamy II Światowy Dzień Ubogich. Bóg zapłać za  wszystkie Tytki charytatywne, które Akcja Katolicka przekaże rodzinom najbardziej potrzebującym. Ofiary składane dzisiaj do puszki decyzją Ks. Arcybiskupa przeznaczone są na dom opieki Pomocna dłoń, budowany przez łódzką Caritas w parafii Kaszewice. Także dzisiaj po Mszy Świętej wieczornej odbędzie się w kościele modlitwa w duchu wspólnoty z Taize. Chcemy w tym Dniu Ubogiego w szczególny sposób modlić się za wszystkich ubogich, opuszczonych i potrzebujących.

2. W przyszłą niedzielę obchodzimy Uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata. Tego dnia swoje święto obchodzi Akcja Katolicka. Msza św. w intencji członków Akcji Katolickiej z naszej parafii o godz. 12.15.

3. Także w przyszłą niedzielę po Mszy św. wieczornej w kaplicy odbędzie się spotkanie prowadzone przez Szymona Wróbla, autora filmu i książki o ks. biskupie Tadeuszu Pieronku – Ojciec. Gościem honorowym spotkania będzie ks. biskup T. Pieronek, który odprawi Mszę św. w kościele o godz. 18.oo i wygłosi homilię.

4. Są jeszcze wolne miejsca na organizowany z naszej parafii wyjazd na Europejskie Spotkanie Młodych, które odbędzie się na przełomie roku w Madrycie. Koszt wyjazdu to 700 zł i 55 euro - zapisy i szczegółowe informacje u ks. Arkadiusza Lechowskiego.

5. Serdecznie zapraszamy wszystkich, którym bliski jest temat ewangelizacji, na Ogólnopolską Konferencję Alpha. Tegoroczna edycja będzie poruszać kwestię ewangelizacji w kulturze, a wśród zaproszonych gości jest między innymi, Arcybiskup Grzegorz Ryś. Konferencja odbędzie się 24 listopada w łódzkiej Hali Expo. Szczegółowe informacje i możliwość zapisów na stronie www.konferencja.alphapolska.org

6. Prasa i ciasto w kawiarni, w tym świętomarcińskie rogale. Są też do nabycia w kawiarni opłatki na stół wigilijny, z których dochód przeznaczony jest na budowę żłobka.

7. Złożono ofiary bezimienne: 1x300zł, 3x200zł, 7x100zł i 5x50zł  Bóg zapłać.

8. W ostatnim tygodniu odeszli do wieczności: Śp. Genowefa Sroka, Zofia Ciesielska, Aniela Biernacka, Barbara Dewicka i Paweł Cieślak. Wieczny odpoczynek….

 17 Listopada 2018

 

Ogłoszenia duszpasterskie 11.11.2018r.

 

 1. Dzisiaj zgodnie z decyzją ks. Arcybiskupa ofiary składane do puszki przeznaczone są na pomoc Kościołowi w potrzebie, które Caritas przekaże na potrzeby naszych sióstr i braci w Syrii.
 2. Od jutra do przyszłej niedzieli przeżywać będziemy II Światowy Dzień Ubogich. Jak w zeszłym roku tak i dziś Caritas prowadzi akcję Tytka charytatywna. Torby są wyłożone za ławkami, można je zabrać i zapełnić, a później przynieść w niedzielę 18.11 do kościoła. Za wszystkie dary, które przekażemy potrzebującym składamy serdeczne Bóg zapłać.
 3. W czwartek na godz. 18.oo Koło Przyjaciół Radia Maryja zaprasza na Mszę św. w intencji Ojca św., Ojczyzny, Radia Maryja i Tv. Trwam.
 4. W przyszłą niedzielę o 7.3o w kaplicy Msza św. dla Żywego Różańca  z wymianą tajemnic różańcowych.
 5. W piątek o godz. 19.00 w kaplicy spotkanie dla kandydatów do sakramentu bierzmowania z klas 7 i 8 szkoły podstawowej.
 6. W przyszłą  niedzielę po Mszy Świętej wieczornej odbędzie się w kościele modlitwa w duchu wspólnoty z Tazie. Chcemy w tym Dniu Ubogiego w szczególny sposób modlić się za wszystkich ubogich, opuszczonych i potrzebujących.
 7. Są jeszcze wolne miejsca na organizowany z naszej parafii wyjazd na Europejskie Spotkanie Młodych, które odbędzie się na przełomie roku w Madrycie. Koszt wyjazdu to 700 zł i 55 euro - zapisy i szczegółowe informacje u ks. Arkadiusza Lechowskiego.
 8. Serdecznie zapraszamy wszystkich, którym bliski jest temat  ewangelizacji, na Ogólnopolską Konferencję Alpha. Tegoroczna edycja będzie poruszać kwestię ewangelizacji w kulturze, a wśród zaproszonych gości jest między innymi, Arcybiskup Grzegorz Ryś. Konferencja odbędzie się 24 listopada w łódzkiej Hali Expo. Szczegółowe informacje i możliwość zapisów na stronie www.konferencja.alphapolska.org
 9. Prasa i ciasto w kawiarni.
 10. Złożono ofiary bezimienne: 3x300zł, 2x200zł, 7x100zł i 5x50zł  Bóg zapłać.
 11. W ostatnim tygodniu odeszli do wieczności: Śp. Kazimierz Błaszczyk, Romuald Kargier, Zofia Stankowska, Józefa Rutkowska. Wieczny odpoczynek….

  10 Listopada 2018

 

Ogłoszenia duszpasterskie 04.11.2018r.

 

1. Ofiary do puszek przeznaczone są na potrzeby kościoła w krajach byłego Związku Radzieckiego.

2. Do 8 listopada włącznie możemy ofiarować za zmarłych dar odpustu zupełnego: będąc w stanie łaski uświęcającej, przyjmując Komunię św., modląc się w intencjach Ojca świętego, nawiedzając cmentarze, modląc się za zmarłych.

3. Dzisiaj po Mszy św. wieczornej w kościele zapraszamy na Wieczór uwielbienia, podczas którego będziemy dziękować za dar świętości życia, za zbawienie i życie wieczne, polecając też naszych bliskich zmarłych. Natomiast w kaplicy dzisiaj po Mszy św. wieczornej odbędzie się koncert pieśni patriotycznych w wykonaniu artystów teatrów muzycznego i wielkiego wraz z orkiestrą.

4. Jutro (w poniedziałek) w kaplicy o 18.3o odbędzie się katecheza dla rodziców dzieci komunijnych.

5. W piątek o 19.oo w kaplicy odbędzie się spotkanie dla kandydatów do sakramentu bierzmowania z III klas gimnazjum.

6. W przyszłą niedzielę obchodzimy 100-lecie odzyskania przez Polskę niepodległości. Zapraszamy na Mszę św. w intencji Ojczyzny o godz. 12.15.

Także w przyszłą niedzielę na Mszy św. o 11.oo w kaplicy poświęcenie modlitewników dzieci komunijnych.

7. Prasa i ciasto w kawiarni.

8. Złożono ofiary: 3000zł od firmy Heleny Skrzydlewskiej na żłobek, oraz bezimienne: 1x300zł, 3x200zł, 5x100zł i 5x50zł  Bóg zapłać.

9. W ostatnim tygodniu odeszli do wieczności: Śp. Janusz Zawadzki, Wacław Kozik, Stanisława Pociechin, Helena Gaudynek, Irena Goździk i Wanda Kolasińska. Wieczny odpoczynek….

 03 Listopada 2018

 


Prace renowacyjne  elewacji  strony wschodniej i północnej budynku plebanii Parafii św. Anny w Łodzi przy al. marsz. Rydza Śmigłego 24/ 26 przeprowadzone zostały przy udziale środków własnych oraz dotacji z budżetu Miasta Łodzi, udzielonej Parafii w bieżącym roku.

logo02 Listopada 2018

Tygodnik Niedziela Gość NiedizelnyMały Gość Niedzielny Stolica Apostolska Archidiecezja Łódzka Idziemy   Deon Wiara Liturgia Opoka Duchowy

 

 

 

 

 

 


Copyright by GekoNET