Ogłoszenia duszpasterskie 04.11.2018r.

1. Ofiary do puszek przeznaczone są na potrzeby kościoła w krajach byłego Związku Radzieckiego.

2. Do 8 listopada włącznie możemy ofiarować za zmarłych dar odpustu zupełnego: będąc w stanie łaski uświęcającej, przyjmując Komunię św., modląc się w intencjach Ojca świętego, nawiedzając cmentarze, modląc się za zmarłych.

3. Dzisiaj po Mszy św. wieczornej w kościele zapraszamy na Wieczór uwielbienia, podczas którego będziemy dziękować za dar świętości życia, za zbawienie i życie wieczne, polecając też naszych bliskich zmarłych. Natomiast w kaplicy dzisiaj po Mszy św. wieczornej odbędzie się koncert pieśni patriotycznych w wykonaniu artystów teatrów muzycznego i wielkiego wraz z orkiestrą.

4. Jutro (w poniedziałek) w kaplicy o 18.3o odbędzie się katecheza dla rodziców dzieci komunijnych.

5. W piątek o 19.oo w kaplicy odbędzie się spotkanie dla kandydatów do sakramentu bierzmowania z III klas gimnazjum.

6. W przyszłą niedzielę obchodzimy 100-lecie odzyskania przez Polskę niepodległości. Zapraszamy na Mszę św. w intencji Ojczyzny o godz. 12.15.

Także w przyszłą niedzielę na Mszy św. o 11.oo w kaplicy poświęcenie modlitewników dzieci komunijnych.

8. Złożono ofiary: 3000zł od firmy Heleny Skrzydlewskiej na żłobek, oraz bezimienne: 1x300zł, 3x200zł, 5x100zł i 5x50zł  Bóg zapłać.

9. W ostatnim tygodniu odeszli do wieczności: Śp. Janusz Zawadzki, Wacław Kozik, Stanisława Pociechin, Helena Gaudynek, Irena Goździk i Wanda Kolasińska. Wieczny odpoczynek….

03 Listopada 2018

Prace renowacyjne  elewacji  strony wschodniej i północnej budynku plebanii Parafii św. Anny w Łodzi przy al. marsz. Rydza Śmigłego 24/ 26 przeprowadzone zostały przy udziale środków własnych oraz dotacji z budżetu Miasta Łodzi, udzielonej Parafii w bieżącym roku.

02 Listopada 2018

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 27.10.2018 r.

1.  Ofiary składane do „puszki” w dniu dzisiejszym przeznaczone są na pomoc chrześcijanom w Pakistanie, która realizowana jest poprzez fundację „Pomoc Kościołowi w Potrzebie”.
  2. W dniu dzisiejszym pod chórem i w zakrystii, natomiast w ciągu tygodnia w kancelarii parafialnej, przyjmujemy na wypominki: roczne, półroczne i jednorazowe.
  3. We wtorek o godz. 18.00 Msza Św. z modlitwą o uzdrowienie połączona z różańcem.
  4. W środę o godz. 19.30 z Archikatedrze odbędzie się „Noc Świętych”, na którą serdecznie zapraszamy także młodzież z naszej parafii.
  5. W dniu 1 listopada przypada uroczystość Wszystkich Świętych, Msze Święte, będą sprawowane o godz. 7.00, 8.00, 9.00 i 18.00.
  6. W dniu 2 listopada przypada natomiast Dzień Wszystkich Zmarłych. Msze Św. Będą sprawowane o godz.: 6.30, 7.30 i 18.00 z procesją z wypominkami.
  7. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. W piątek Msza Św. o NSP o godz. 6.30, w sobotę natomiast Msza Św. o NSNMP także o godz. 6.30.
  8. W przyszłą niedzielę 4. Listopada po Mszy Świętej wieczornej w kościele odbędzie się Wieczór Uwielbienia, który poprowadzi Łódzka Grupa Chwały. W swojej modlitwie będziemy dziękować Bogu za dar świętości i życia wiecznego, polecając także Bożemu Miłosierdziu naszych bliskich zmarłych.
  9. Także w przyszłą niedzielę o godz. 19.00 w kaplicy odbędzie się Koncert Pieśni Patriotycznych z racji 100 -lecia odzyskania niepodległości. Wystąpią artyści Teatru Wielkiego i Muzycznego w Łodzi.
  10. Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej, oraz kalendarzy na przyszły rok.
    Zapraszamy również na Kawę i ciasto do kawiarni.
  11. Ofiary na potrzeby kościoła, bezimiennie: 1x300, 2x200, 7x100, 5x50.
  12. W ostatnim czasie odeszli do wieczności: śp. Alicja Banaszkiewicz, Krystyna Lewenhaupt, Anna Rubacha, Jerzy Śniegula.

27 Października 2018

Ogłoszenia duszpasterskie 21.10.2018r.

1. Dzisiaj zbiórka ofiar do puszek z racji Dnia Misyjnego na Misje Święte. Także dochód z ciasta przeznaczony jest na Misje.

2. Dzisiaj po Mszy św. wieczornej w kościele modlitwa kanonami z Taize o pokój i w intencji młodzieży w jedności z trwającym w Rzymie Synodem biskupów na temat młodzieży.

3. W kancelarii przyjmujemy na wypominki za zmarłych: roczne, półroczne i jednorazowe.

4. W piątek po Mszy św. wieczornej spotkanie kandydatów do bierzmowania z III klas gimnazjum.

5. W sobotę z naszej parafii odbędzie się zapowiadana pielgrzymka do Warszawy. Wyjazd sprzed kościoła o godz. 7.oo.

7. Złożono bezimienne ofiary: 1x300zł, 2x200zł, 1x150zł, 5x100zł i 4x50zł  Bóg zapłać.

6. W ostatnim tygodniu odeszli do wieczności: Śp. Danuta Strońska, Jerzy Brzozowski, Janina Kostrzewska i Ewa Kmieć. Wieczny odpoczynek….

20 Października 2018

Ogłoszenia duszpasterskie 14.10.2018r.

1. Dziś obchodzimy XVII Dzień Papieski. Ofiary złożone do puszek, jak i dochód z kremówek, których jest 500 szt. przeznaczone są na Stypendium Dzieło Nowego Tysiąclecia, które zajmuje się kształceniem niezamożnej młodzieży.

2. Dzisiaj po Mszy św. wieczornej w kaplicy rozpoczniemy cykl spotkań Zrozumieć wiarę. Pierwsze spotkanie poświęcone będzie Maryi – Matce Bożej. Po krótkim wykładzie przewidziana jest dyskusja. Zapraszamy. Natomiast w przyszłą niedzielę, po Mszy św. wieczornej w kościele modlitwa kanonami z Taize o pokój i w intencji młodzieży w jedności z trwającym w Rzymie Synodem biskupów na temat młodzieży.

4. Prasa i kremówki w kawiarni.

5. Złożono bezimienne ofiary: 3x100zł i 5x50zł  Bóg zapłać.

6. W ostatnim tygodniu odeszli do wieczności: Śp. Zbigniew Tybura i Ryszard Hodorowicz. Wieczny odpoczynek….

13 Października 2018