Pobierz odtwarzacz Adobe Flash Player

 

NIEDZIELE:

 (wrzesień-czerwiec)

6:30, 08:00, 09:30, 11:00, 

12:15 (suma),  13:30, 18:00

(lipiec-sierpień)

06:30, 08:00, 09:30, 11:00

12:15 (suma), 19:00

w kaplicy ul. Wacława 4:

 (wrzesień-czerwiec)

07:30 (trzecia niedziela m-ca)

11.00, 12:30 (dla dzieci)

(lipiec-sierpień)

Nie są odprawiane Msze św.w kaplicy

 DNI POWSZEDNIE:

(wrzesień-czerwiec)

07:00, 07:30, 17:30, 18:00

(lipiec-sierpień)

07:00, 07:30, 18:00

 

NABOŻEŃSTWA 

 

Nabożeństwa odbywają się w każdą niedzielę o godz. 17.30:

adoracyjne (pierwsza niedziela miesiąca)

różańcowe (druga niedziela miesiąca)

do Miłosierdzia Bożego (trzecia niedziela miesiąca)

 do świętej Anny (czwarta niedziela miesiąca)

do świętego Jana Pawła II (piąta niedziela miesiąca) połączone

                z uczczeniem relikwii 

 majowe i czerwcowe- dni powszednie po Mszy św. wieczornej

niedziele i środy: godz. 17.30


październikowe- dni powszednie po Mszy św. wieczornej

niedziele i środy: godz. 17.15

 

 


 

Rzymskokatolicka Parafia św. Anny w Łodzi otrzymała z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Łodzi dofinansowanie Zadania  dotyczącego realizacji  Projektu pn. Program Edukacji Ekologicznej pn. „Wpływ emisji gazów i pyłów na drzewa i porosty w woj. łódzkim” realizowanego w Przedszkolu Świętej Anny w Łodzi.

 

Całkowita wartość zadania: 17.770,00 zł

Dofinansowanie ze środków WFOŚiGW - 85% w kwocie: 14.220,00 zł.

Koszty własne: 1.550,00 zł

 

 logo

 

www.zainwestujwekologie.pl

 

Za środki z dotacji zostały zorganizowane dla dzieci z Przedszkola Świętej Anny w Łodzi dwie wycieczki edukacyjne o tematyce ekologicznej: wycieczka do kopalni i elektrowni w Bełchatowie (Giganty mocy) oraz wycieczka z przewodnikiem do lasu w Łagiewnikach pod Łodzią. Dzieci podczas wycieczki m.in. szukały porostów. Wzięły one także udział w dwóch warsztatach o tematyce ekologicznej:

- „Co to jest powietrze” podczas którego dzieci otrzymały m.in. informacje o zagrożeniach związanych z emisją szkodliwych gazów i pyłów dla środowiska oraz na temat problmów występujących lokalnie i sposobach ich rozwiązywania.  

 

- „Energia ziemi” w trakcie zajęć została uporządkowana wiedza na temat odnawialnych źródeł energii elektrycznej oraz wpływu różnych sposobów produkcji energii na środowisko.

 

Ze środków dotacji zostały zakupione dla Przedszkola  pomoce dydaktyczne o tematyce ekologicznej, a także nagrody dla zwycięzców i uczestników trzech konkursów:

 

- plastycznego, polegającego na wykonaniu prac przedstawiających drzewa i porosty. Konkurs został zakończony wystawą.

 

- wiedzy, podczas którego dzieci odpowiadały na pytania dotyczące zanieczyszczenia powietrza i sposobów zapobiegania jego zanieczyszczeniom.

 

- fotograficznego pt. „Wielkie łowy” zorganizowanego dla dzieci i ich rodziców, polegającego na „polowaniu” z aparatem fotograficznym lub telefonem komórkowym na porosty w województwie łódzkim. Konkurs zakończyła wystawa. Zwycięzcy zostali wytypowani metodą głosowania.

 

W przedszkolu zostały także przeprowadzone przez nauczycieli w grupach zajęcia (w formie zabawy i pogadanek) o tematyce ekologicznej związanej z tematem Projektu.

 

Fotogalerie z wycieczek i zajęć o tematyce ekologicznej oraz konkursów znajdują się na stronie Przedszkola Świętej Anny w  Łodzi: www.przedszkoleswietejanny.pl29 Czerwca 2018

 

Ogłoszenia duszpasterskie 24.06.2018r.

 

 

1. Dzisiaj zbiórka ofiar do puszki na budowę kościołów w naszej Archidiecezji.

 

2.  W piątek Uroczystość Apostołów Piotra i Pawła. Msze św. jak w dzień powszedni. Jest to także dzień Imienin ks. Proboszcza – Piotra. Modlić się będziemy w Jego intencji w przyszłą niedzielę na Mszy św. o godz. 12.15.

 

3.  Od przyszłej niedzieli rozpoczyna się wakacyjny porządek Mszy św. W niedziele nie będzie Mszy św. w kaplicy. W kościele nie będzie Mszy św. o godz. 13.3o, a Msza św. wieczorna będzie sprawowana o godz. 19.oo! W tygodniu natomiast Msze św. będą sprawowane o godz. 7.oo, 7.3o i 18.oo.

 

4. W dniach od 21 do 30 lipca organizowany jest tygodniowy wyjazd do Taize we Francji. Koszt wyjazdu to 420 zł +50 Euro. Ze względu na charakter spotkań Taize, zapraszamy na ten wyjazd głównie osoby od 16 do 30 roku życia. Szczegółowe informacje można uzyskać u ks. Arkadiusza Lechowskiego.

 

5. Koło Radia Maryja organizuje pielgrzymkę na Jasną Górę w dniu 8 lipca. Zapisy u członków Koła i w zakrystii.

 

6. Prasa  w kawiarni.

7. Złożono ofiary bezimienne: 2x300zł, 2x200zł, 5x100zł i 6x50zł  Bóg zapłać.

8. W ostatnim tygodniu odeszli do wieczności: Śp. Włodzimierz Fijałkowski, Tadeusz Krzyżanowski, Mirosława Marczyk i Helena Król. Wieczny odpoczynek….

 

 

 

 

 23 Czerwca 2018

OGŁOSZENIA PARFIALNE 16.06.2018 r.

                                                                                                                     

  1. W dniu dzisiejszym zbiórka ofiar do puszek na budowę żłobka.
  2. Skauci naszej parafii zapraszają na kiermasz ciast. Fundusze zbierane przy tej okazji przeznaczone są na dofinansowanie wyjazdu wakacyjnego.
  3. Dzisiaj o godz. 14.30 w kościele Wniebowzięcia NMP rozpocznie się Marsz dla życia i rodziny. W tym roku organizacji marszu podjęło się ponad 150 miast i miasteczek. O samej idei marszu możemy przeczytać w „Gościu Niedzielnym”. Zachęcamy do udziału.
  4. Dzisiaj po Mszy Świętej Wieczornej (około godz. 19.00) zapraszamy na „Wieczór Uwielbienia”, który poprowadzi Łódzka Grupa Chwały. W czasie wspólnej modlitwy, będzie również możliwość skorzystania z modlitwy wstawienniczej.
  5. W sobotę przypada Dzień Ojca. Pamiętajmy w naszej modlitwie o naszych ojcach.
  6. W dniach od 21 do 30 lipca organizowany jest tygodniowy wyjazd do Taize we Francji. Koszt wyjazdu to 420 zł + 50 Euro. Ze względu na charakter spotkań Taize, zapraszamy na ten wyjazd głównie osoby od 16 do 30 roku życia. Szczegółowe informacje można uzyskać u ks. Arkadiusza Lechowskiego.
  7. Koło Radia Maryja organizuje pielgrzymkę na Jasną Górę w dniu 8 lipca. Zapisy u członków Koła i w zakrystii.
  8. W kawiarni można nabyć prasę i ciasto.
  9. Ofiary na potrzeby Kościoła: 1x300, 3x200, 6x100, 5x50.
  10. W ostatnim czasie odeszli do wieczności: Śp. Halina Kaźmierczak, Tadeusz Jarosiński, Eryka Solecka, Kazimierz Lepa, Ryszard Andrzejewski, Józef Szmitka.


19 Czerwca 2018

 

Ogłoszenia duszpasterskie 27.05.2018r.

 

 

1. Dzisiaj odbywa się w naszej parafii zbiórka makulatury. Kontener będzie stał całą niedzielę przy wjeździe od ul. Wacława.

 

2. We wtorek po nabożeństwie majowym odbędzie się kolejne spotkanie Grupy Synodalnej.

 

3.  W czwartek Uroczystość Bożego Ciała. Msze św. o godz. 6.3o, 8.oo, 9.3o. Po Eucharystii o godz. 11.oo wyruszy procesja do czterech ołtarzy. Prosimy te grupy, które co roku przygotowują ołtarze o ich dekoracje. Po procesji ok. godz. 13.oo kolejna Msza św., następna zaś wieczorem o godz. 18.oo. Do udziału w procesji Eucharystycznej zapraszamy wszystkie dzieci pierwszokomunijne. Próba dla dzieci, które chciałyby sypać kwiaty w czasie procesji Bożego Ciała w środę po Mszy św. o godz. 18.oo.

 

4. Akcja Katolicka naszej parafii organizuje w dniu 9 czerwca pielgrzymkę do Częstochowy i Gidel. Są jeszcze wolne miejsca. Zapisać się można w zakrystii. Koszt 40 zł. Wyjazd sprzed kościoła o godz. 8.oo.

 

5. W tym tygodniu przypadają I piątek i I sobota miesiąca. Msze św. Wotywne w te dni o godz. 6.3o. W piątek rozpoczynają się nabożeństwa czerwcowe. Będą one odprawiane w niedzielę i środę o godz. 17.3o, w pozostałe dni po Mszy św. o godz. 18.oo

 

6. Prasa i ciasto w kawiarni.

7. Złożono ofiary bezimienne: 1x300zł, 2x200zł, 7x100zł i 5x50zł  Bóg zapłać.

8. W ostatnim tygodniu odeszły do wieczności: Śp. Helena Dubis, Janina Pawłowska, Halina Krysińska, Irena Łukasiak, Hanna Pałzewicz, Mirosława Pańczyk i Józefa Szymczak . Wieczny odpoczynek….

 

 

 

 

 26 Maja 2018

 

Ogłoszenia duszpasterskie 20.05.2018 r.

 

1.  Jutro Święto Matki Kościoła – Drugi Dzień Zielonych Świąt. Msze św. o godz. 7.oo, 8.oo, 17.oo i 18.oo.


 2. (Dzisiaj i) za tydzień na Mszy św. o godz. 12.15 odbędzie się rocznica I Komunii św. dzieci, które rok temu przystąpiły do tego Sakramentu. Spowiedź dla drugiej tury dzieci rocznicowych w piątek o godz. 17.oo.


 3. Od przyszłej niedzieli wraca normalny porządek Mszy św. w kaplicy. Będą one sprawowane o godz. 11.oo i 12.3o.

 

 4. Akcja Katolicka naszej parafii organizuje w dniu 9 czerwca pielgrzymkę do Częstochowy i Gidel. Zapisać się można w zakrystii.


 5. W przyszłą niedzielę odbędzie się w naszej parafii zbiórka makulatury. Kontener będzie stał całą niedzielę przy wjeździe od ul. Wacława.


 6. Komunikaty Kurii:


a. 22 maja 1988 r. ks. Abp Grzegorz Ryś otrzymał w Katedrze Wawelskiej święcenia kapłańskie. W związku z tym we wtorek 22 maja w Bazylice Archikatedralnej pod przewodnictwem naszego Arcypasterza, zostanie odprawiona dziękczynna Msza św. w 30 rocznicę tego wydarzenia, na którą zapraszają wszystkich wiernych biskupi pomocniczy.


b. Ks. Abp Grzegorz Ryś zaprasza wszystkie rodziny na XXIII Archidiecezjalną Pielgrzymkę Rodzin do Sanktuarium św. Maksymiliana Kolbego w Pabianicach w dniu 27 maja. Hasło tegorocznej pielgrzymki brzmi: Rodzina siłą Niepodległej Ojczyzny. Centralnym punktem spotkania będzie Eucharystia o godz. 12.3o z odnowieniem przyrzeczeń małżeńskich. Po Mszy św. ks. Abp zaprasza na wspólny posiłek i festyn rodzinny.


 7. Prasa i ciasto w kawiarni.


8. Złożono ofiary bezimienne: 5x100zł i 6x50zł  Bóg zapłać.


9. W ostatnim tygodniu odeszli do wieczności: Śp. Jan Kałuża, Ewa Królak – Moneta, Ryszard Skórzewski, Melania Buchalska, Krystyna Andrzejewska, Urszula Pawelec, Maria Piasecka i Henryka Zgierska. Wieczny odpoczynek….

 

 

 

 

 19 Maja 2018

Tygodnik Niedziela Gość NiedizelnyMały Gość Niedzielny Stolica Apostolska Archidiecezja Łódzka Idziemy   Deon Wiara Liturgia Opoka Duchowy

 

 

 

 

 

 


Copyright by GekoNET